Культура

Більше 70 графічних робіт художників Закарпаття презентовано на виставці в галереї "Ужгород"

СЬогодні тут відбулося відкриття традиційної колективної виставки під назвою «Графічне Закарпаття». На експозиції представили свої графічні роботи 64 художники.

07.03.2018, 19:22

Ганна Козелецька: "Ми хочемо творити мистецтво!"

Натхненні атмосферою «Срібного мольберта» учасники активно працюють над собою, шукають і знаходять нові способи втілення задуманого. Так, 2 березня 2018 року в Будинку народної творчості в Харкові відкрилася колективна виставка робіт учасників творчого об’єднання «Митці з вулиці Мистецтв», яка має назву «За покликом серця».

07.03.2018, 18:00

Мукачівка Оксана Мецгер: "Кожна художниця індивідуальна, творча, самобутня, цікава і впізнавана..."

У виставковому просторі Мукачівського замку "Паланок" вчора, 6 березня, відкрилася весняна експозиція «Тепло та ніжність» представниць арт-клубу «Палітра-Спектр».

07.03.2018, 16:38

За 15 хвилин в Ужгороді відбудуться "Несподівані зустрічі"

Сьогодні, 7 березня, в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту розгорнеться виставка живопису і декоративно-прикладного мистецтва під назвою «Несподівані зустрічі».

07.03.2018, 14:45

В Ужгороді відкрилася виставка дружини одного з найяскравіших представників закарпатського малярства ХХ сторіччя

Сьогодні, 6 березня, у виставковому залі Закарпатського музею народної архітектури і побуту в Ужгороді відкрилася персональна виставка Раїси Глюк – дружини одного з найяскравіших представників закарпатського малярства ХХ сторіччя. Експозиція представлена творами живопису мисткині.

06.03.2018, 18:08

Колективу «Угорські мелодії» 70! Усіх запрошують на концерт

Цей унікальний колектив було створено у 1948 році при Закарпатській обласній філармонії для популяризації передусім музики всесвітньо відомих угорських композиторів і місцевого угорського фольклору. Водночас концертні програми ансамблю традиційно демонструють усе розмаїття полікультурного життя нашого краю. Основу репертуару колективу складають твори Б.Бартока, Ф.Ліста, З.Кодая, І.Мартона, Д.Задора, музику з оперет І.Кальмана, Ф.Легара, угорські, українські, словацькі, єврейські народні пісні та мелодії.

06.03.2018, 14:28

Ужгородка подарувала містянам весняний настрій

Восьма персональна виставка художниці Юлії Єгорової-Рогової під назвою «Весняний настрій» насичена яскравими кольорами ,адже присвячена весняній порі року.

06.03.2018, 12:47

Ужгородців запрошують пограти у фінансову гру «Життєвий капітал»

У середу, 14 березня, о 16:00, у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбудеться фінансова, масова , ділова гра «Життєвий капітал» в рамках проекту «Клуб фінансової грамотності».

06.03.2018, 10:41

"Закарпатське весілля" – Іван Пилипець презентував новий кліп

Мальовниче осінньо-зимове Закарпаття. Троїсті музики які вміють добре грати на традиційних народних інструментах. У одного з друзів завтра весілля, у гучній компанії чорнобровий легінь забув, що жениться, він спішить до коханої, по дорозі трапляються дивні речі, осінь переходить у зиму, дівчата (лісові красуні) зачаровують своєю красою жениха.

06.03.2018, 09:58

В Ужгороді Андрій Любка презентуватиме роман "Фама про велосипедистів"

У вівторок, 13 березня, о 17:00, у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відомий український письменник, перекладач Андрій Любка презентуватиме роман Светислава Басари "Фама про велосипедистів".

06.03.2018, 09:19

В Хусті проходитиме фестиваль-конкурс стрілецької пісні "Красне поле"

Завдяки своєму географічному розташуванню – межує з чотирма європейськими країнами – Закарпаття має унікальну історію. Протягом десятиліть воно входило до складу різних держав.

05.03.2018, 17:09

Ужгород запрошує на Cantus & Наталія Половинка!

11 березня о 19:00 в ILKO Gallery відбудеться виступ академічного хору Cantus & Наталії Половинки. До програми увійдуть поезії Тараса Шевченка голосом народної пісні та сучасних українських композиторів Богдани Фроляк та Валентина Сільвестрова.

05.03.2018, 12:02

Що зберігають в старовинних підвалах Берегівщини?

Родинні підвали Парасок теж історичні: викопали їх полонені італійці під час Першої світової війни, а у 20-40-х роках минулого століття юдеї зберігали тут кошерні вина. Південні схили гір цього регіону поблизу самого закарпатського райцентру Берегово і села Бене, рідного для Парасок, вважаються ідеальними для вирощування виноградів європейських сортів. І місцеві винороби близькі за духом і навіть за технологіями саме до колег з Італії і Франції, а найбільше – Угорщини, на що натякають самі назви сортів: Леанка, Фурмінт, Мускат Оттонель, Цвайгелт, Бокотор, Черсегі Фюзереш…

04.03.2018, 14:32

Ада Роговцева їде до Ужгорода з виставою "Свідоцтво про життя"

"Свідоцтво про життя" – унікальна театральна постановка за мотивами книги незрівнянної акторки Ади Роговцевої.

04.03.2018, 10:39

Зникаючий світ Сріберної Землі закарбований на полотнах Івана Ілька

Фрагменти думок про життя і творчість закарпатського художника.

03.03.2018, 17:45

Хто представлятиме рятувальників Закарпаття на творчому конкурсі в Києві, вирішувалося сьогодні в Ужгороді

Сьогодні, 2 березня, в в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення відбувся І-й етап VIII Фестивалю героїко-патріотичної пісні серед осіб рядового і начальницького складу, працівників органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС України, ветеранів та пенсіонерів служби цивільного захисту у 2018 році

02.03.2018, 17:14

Ужгородців та гостей міста запрошують на новий проект – "Цікавий кавіль"

– 4 березня ужгородці та гості міста зможуть відвідати новий проект від Ужгородської ФРІ "Цікавий кавіль".

02.03.2018, 13:14

На Синевирському озері продюсери ледве встигають відбивати актора Жана Рено від прихильників

На Закарпатті продовжуються зйомки фільму «Останній крок» за участю знаменитого актора Жана Рено. Незважаючи на сильні морози, актори знімають на фоні засніжених Карпат історію про самотнього кілера. Продюсери ледве встигають відбивати Рено від прихильників – місцеві жителі та карпатські туристи пробираються до готелю та ресторанів, аби взяти автограф і зробити селфі з зіркою. Якщо вдається пробратися до нього крізь охорону, Жан Рено в автографі не відмовляє. Він у захваті від краси українських Карпат, а також – від професіоналізму наших кіношників.

02.03.2018, 10:04

«Весняна увертюра» – в Ужгороді відбудеться музичне свято, присвячене весні, жінкам та коханню

5 березня естрадно-духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії запрошує на «Весняну увертюру» – музичне свято, присвячене весні, жінкам, коханню, пробудженню природи.

02.03.2018, 09:53

Студенти-іноземці УжНУ «підірвали» мережу музичним кліпом «Angels Can’t Fly»

«Angels Can’t Fly», - таку назву отримав музичний кліп авторства ужгородських студентів-іноземців та випускників університету. Трек був написаний студентом із Зімбабве Габріелем Анаманом, та студенткою з Мальдівських островів Шіфною Фатімою, режисер відео – випускник медичного факультету УжНУ Арун Мохан. Роль головної героїні виконала ужгородська студентка Юлія Бежинець, також у відео зіграли Тетяна Тимкович, Христина Щубелка, Мирослав Гондорчин, Михайло Звірич, Євген Щобак, Юрій Фірцак, Микола Ковач та Микола Удут.

01.03.2018, 17:28

Останні новини