Закарпатські лісівники постаралися, щоб дичина з лісів не йшла далеко і розмножувалася

Закарпатські лісівники постаралися, щоб дичина з лісів не йшла далеко і розмножувалася
Не один пуд солі належить з'їсти мешканцям закарпатських лісів. Єгері Закарпаття уже почали встановлювати для тварин спеціальні годівниці, які допоможуть зберегти середовище проживання рідкісних ссавців і будуть підгодовувати в холоди.

 

Перший заступник начальника ЗОУЛМГ - головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур розповідає:

– Для організації підгодівлі взимку диких копитних тварин, таких як козулі, кабани та олені, лісники регулярно встановлюють годівниці. Солонці встановлюються для підтримки мінерально-соляного балансу, а комплекс годівниць, щоб тваринам було легше знайти їжу. Буде мінеральне живлення та ласощі - будуть і в молодняку міцнішими роги та здоров'я. Зміцнення кормової бази сприяє не лише збільшенню чисельності дичини, але і покращує умови мешкання видів, стримує їх від міграцій, служить засобом, що допомагає концентрувати тварин у певних місцях. Також такі годівниці допоможуть покращити та зберегти фізіологічні й репродуктивні якості диких тварин, повернутися у звичне для тварин середовище. Ми повинні берегти наших тварин щоб зберігати унікальність закарпатської природи, - підсумовує він.

Підготовку до годівлі та викладки кормів слід проводити протягом усього року. З метою збільшення кормової єдності угідь, створення умов життя багатьох видів мисливської фауни слід активно здійснювати основні біотехнічні заходи. Їх потрібно впроваджувати диференційовано, з урахуванням видового складу мисливської фауни, її розміщення на території в різні періоди року, обсягів природних кормів біотопів, умов їх можливого використання дикими тваринами.

Найважчим періодом для тварин вважаються місяці з січня по березень. Адже у цей період зелені запаси вичерпуються і тваринам доводиться викопувати картоплю з фермерських господарств, гризти кору з дерев і навіть живитися хвоєю. 

Тому єгеря у лісомисливських господарствах заздалегідь облаштовують годівниці з лісовим і луговим сіном, гілковим кормом (у вигляді віників з листям) для підгодівлі оленів і козуль; снопики необмолоченого вівса, конопель, горох для зайців; жолуді, дрібну картоплю, різні зернові корми для диких кабанів; зерно, сінну труху, просо, коноплі та інші насіння для сірих куріпок, фазанів.

Зимова підгодівля мисливських тварин передбачає заготівлю запасу кормів не для годівлі тварин, а для використання його в екстремальних умовах для рятування тварин від голоду. Умовно сезон годівлі ділиться на три періоди – з 1 по 30 листопада, коли викладається 25% добової норми кормів; другий період – з 1 по 30 грудня – викладається 50% добової норми; третій період – з 1 січня по 10 лютого – викладається добова норма. 

Тож тваринам у закарпатських лісах не варто боятися холодів, адже єгері забезпечать їх харчуванням у достатній мірі. Навіть якщо зима буде сніжною, тварини не залишаться без їжі.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

21 вересня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*