Закарпаття - єдина область, не контрольована іноземними агрохолдингами. Землі малувато?

Закарпаття - єдина область, не контрольована іноземними агрохолдингами. Землі малувато?
Україна входить до першої десятки країн за площами сільськогосподарських земель, контрольованих іноземними інвесторами.

 

Про це свідчать результати аналітичного звіту міжнародної незалежної ініціативи з моніторингу землі Land Matrix Initiative, партнером якої в Східній Європі виступає Національний екологічний центр України.

Land Matrix (landmatrix.org) - глобальна незалежна ініціатива, займається збором даних про придбання земель в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Завдання об'єднання - сприяти підвищенню прозорості та відповідальності в прийнятті рішень щодо земель та інвестицій. Ініціатива координується мережею міжнародних науково-дослідних установ і організацій. Звіт складений за інформацією з відкритих джерел за 2014-2015 роки, останні зміни можуть бути не враховані.

Згідно зі звітом організації, під контролем іноземного капіталу в Україні перебуває 2,4 млн га при загальній площі сільськогосподарських угідь в 42,7 млн ??га. Лідери за цим показником - Демократична Республіка Конго, Папуа - Нова Гвінея і Російська Федерація.

На першу п'ятірку окремих цільових країн для інвестування в землю (Індонезія, Україна, Росія, Папуа - Нова Гвінея і Бразилія) припадає 46% загальної площі куплених сільгоспугідь. Якщо говорити про кількість угод, то в цих країнах укладено 25% договорів.

У яких країнах найчастіше купують земельні угіддя*

*  враховані різні статуси реалізації угоди

Як зазначив експерт Національного екологічного центру України Михайло Амосов, всього сім компаній з іноземним капіталом мають в Україні сільгоспугіддями загальною площею земель понад 2 млн га. Тільки одна корпорація NCH Capital контролює сьогодні земельні угіддя загальною площею понад 400 000 га.

"Ми припускаємо, що акціонерний капітал частини компаній є виведеним капіталом українських компаній. Однак як у випадку капіталу українського походження, так і істинно іноземного капіталу надзвичайно актуальним є питання прозорості - які способи, методи, шляхи використовувалися, щоб зосередити в своїх руках величезні площі надзвичайно родючих земель ", - зазначає Амосов.

В цілому, згідно зі звітом Land Matrix, починаючи з 2000 року 26,7 млн ??га сільськогосподарських земель усього світу перейшло під контроль іноземних інвесторів. Це означає, що на їх частку припадає приблизно 2% орних земель у всьому світі.

"Ми помічаємо, що не тільки все більша кількість сільськогосподарських земель переходить в руки інвесторів, але і те, що ці землі все частіше й інтенсивніше обробляються і використовуються для вирощування сільськогосподарських монокультур - наприклад, зерна, олійної пальми, цукрового очерету", - говорить науковий співробітник Німецького інституту глобальних досліджень та країнознавства GIGA доктор Керстін Нольте, один з авторів доповіді.

За його словами, цілком ймовірно, що в найближчі роки цей процес набуватиме все більш загрозливого характеру для місцевих громад.

Ознайомитись з інтерактивною картою володіння іноземними агрохолдингами сільськогосподарських земель в Україні можна за посиланням.

ЛIГАБiзнесIнформ

 

11 листопада 2016р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів