Академічну стипендію отримають 40-45% закарпатських студентів, - Кабмін

Академічну стипендію отримають 40-45% закарпатських студентів, - Кабмін
Кабінет міністрів України затвердив порядок призначення і виплати стипендій студентам, яким передбачена можливість отримання академічної стипендії 40-45% студентів вищих навчальних закладів.

 

Згідно з постановою №1050 від 28 грудня 2016 року, для вирішення питань про призначення і позбавлення академічної або соціальної стипендії, надання матеріальної допомоги учням, студентам, курсантам невійськових вищих навчальних закладів, клінічних ординаторів та аспірантам, заохочення кращих з них за успіхи в навчанні, участь в громадській, спортивній та науковій діяльності наказом керівника навчального закладу утворюються стипендіальні комісії. До складу комісії входять керівник навчального закладу, представники фінансових підрозділів, декани факультетів (директори інститутів, завідувачі відділеннями), представники органів студентського самоврядування (в тому числі студентських профспілок). При цьому кількість осіб, що представляють в комісії органи студентського самоврядування має становити не менше 50% всього складу комісії.

У разі якщо стипендіат має право на призначення кількох академічних стипендій, виплачується одна стипендія найбільшого розміру, якщо інше не передбачено законодавством.

Вузи в межах коштів, передбачених для виплати стипендій, призначають академічні стипендії відповідно до рейтингу успішності, складеним на підставі об'єктивних і прозорих характеристик, прямих вимірювань навчальних досягнень претендентів вищої освіти з кожного навчального предмету і в який включаються всі студенти, що навчаються на певному факультеті на денній формі навчання на відповідному курсі та спеціальності.

Складова успішності повинна становити не менше 90% рейтингового бала. Рейтинг публікується на офіційному сайті навчального закладу не пізніше ніж через три робочих дні після прийняття відповідного рішення стипендіальної комісією.

Перед початком підведення підсумків кожного семестрового контролю вчена рада визначає однаковий для всіх факультетів, курсів та спеціальностей ліміт стипендіатів, яким буде призначатися академічна стипендія за результатами такого семестрового контролю. Цей показник встановлюється в діапазоні 40-45% фактичної кількості студентів денної форми навчання.

За інформацією Інтерфакс-Україна.

 

04 січня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*