Ромів на Мукачівщині паспортизують

Ромів на Мукачівщині паспортизують
Відбулась соціальна паспортизація трьох ромських громад в Мукачівському районі.

 

За роки незалежності України, безсистемність діяльності органів місцевого самоврядування щодо ромського населення і ситуативність прийняття рішень призвела до повної соціальної, інформаційної і територіальної ізольованості ромського населення від українського суспільства.

Наразі з метою розробки спільної з органами місцевого самоврядування та органами самоорганізації ромських громадлокальної стратегії переходу ромської громади зі стану ізольованості в стан безперервного розвитку, на протязі трьох днів з 4 по 6 січня, співробітники Правозахисного фонду «Розвиток» провели оцінку соціального стану ромських громад в селах Чомонин, Великі Лучки і Павшино.

Соціальна паспортизація ромських громад відбувалась шляхом опитування кожної родини в трьох ромських поселеннях, в загальній кількості 220 родин. Під час опитування збиралась інформація щодо наявності свідоцтв про народження та паспортів у мешканців таборів, відвідування дитячих садочків та шкіл ромськими дітьми, кількості працюючого населення, приватизації будинків, водопостачання, наявності каналізації і утилізація сміття, тощо.

Після опрацювання отриманих даних буде сформовано локальну стратегію включення ромів до процесів соціальної інтеграції та розвитку території, на якій проживає ромське населення Мукачівського району. Також буде розроблено детальний план спільної роботи органів самоорганізації ромських громад та сільських рад по втіленню заходів локальної стратегії.

Джерело: Правозахисний фонд Розвиток

 

10 січня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*