Стипендії по-новому і гуртожитки: плани ректора Смоланки на розвиток УжНУ

Стипендії по-новому і гуртожитки: плани ректора Смоланки на розвиток УжНУ
Сьогодні, 10 січня, ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка звітував про роботу УжНУ за 2016 і поділився планами на рік прийдешній. Говорили і на проблемні теми: виплата стипендій по-новому і ремонтні роботи в гуртожитках. 

 

"За  результатами  консолідованого рейтингу ВНЗУ Ужгородський національний університет посів 13 місце серед українських вишів і 20 - за результатами міжнародного рейтингу ARES", - розпочав Володимир Смоланка

Нововведення

Зміни у роботі вишу, в першу чергу, стосуються збільшення переліку спеціальностей. Щодо вступу, то цього року зменшено кількість можливих заяв і спеціальностей, на які можна подавати документи.

Стипендія – 2017

"Філософія виплати стипендій рухається від радянської до європейської", - прокоментував ректор і надав слово проректору УжНУ. Ігор Король розповів, що умови надання стипендії у цьому році ще не встановлені.

"Згідно постанови Кабінету Міністрів, прийнятої в кінці грудня,  виплати будуть здійснюватися за рейтингом, який складений за середнім балом останньої сесії. Наразі в УжНУ створена  спеціальна комісія, яка складається із студради та профкому студентів. Це означає, що нові положення надання стипедній будуть прийматися разом із студентським колективом, адже це питання найбільш важливе саме для них". 

Міжнародна співпраця

Проректор Мирослава Лендьел говорила про результати міжнародного співробітництва УжНУ:

" Ми перейшли від етапу кількісного зростання до якісного. За 2016 рік усього підписано 20 угод, кожна з яких підкріплена конкретним планом дій. Наш університет  посідає 8 місце за показником академічної мобільності. 2017 буде продовженням року вивчення англійської  мови, а саме, планується фінансування  спільного проекту з Британською радою щодо сертифікації наших викладачів. 

Розвиток науки

Цей рік для УжНУ пройшов під знаком «Підтримка молоді». Про це свідчить державна премія наших науковців та конкурс стартапів. Прийнятий ще у 2015 році Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльнісь" планується імплементувати, що означає збільшенння фінансування для науки. Це, відповідно, дасть змогу впроваджувати нові і нові проекти. 

Фінансові здобутки

Проректор УжНУ Олександр Рогач: 

"У кінці року виш  отримав прибуток в 3,2 мільйони гривень. Звертаю увагу на системі "Прозоро", яку досі ми використовували доволі обережно. Але з лютого минулого року було проведено 26 реальних закупівель, очікувана вартість від яких складала більше 2 мільйони 400 тисяч гривень. Водночас укладені договори були на 300 тисяч гривень менші, тобто вдалося зекономити майже 17% коштів від очікуваної вартості". 

Володимир Смоланка наголосив на однаковому співвідношенні загального і спеціального фонду вишу. Ці показники вказують на здорове фінансування університету. 

Будівництво і ремонти

У 2017 році велика увага буде приділена покарщенню соціально-побутових умов студентів. У приріорітеті -  продовження ремонту гуртожитків №4 на четвертому поверсі блоку А, збільшення удиторного фонду на інженерно-технічному факультеті, капітальні ремонти на фізичному тощо. Як зауважив ректор, це не просто "латання дирок", а великі роботи. Будемо протягом декількох років завершити рекнонструкцію усіх гуртожитків. Плануємо придбати 4 комп’ютерні класи на 1 мільйон гривень.

Іноземні студенти

"Кількість іноземних студенів в УжНУ буде зростати, але уже не так радикально, як це було зараз", -

каже Мирослава Лендьел. Також проректор назвала суму, які надходить від навчання іноземців:

"Це 47 млн гривень, тобто рівно третина надходжень. За ці гроші універстите має змогу реалізовувати нові проекти". 

На завершення конференції проректори згадали, що рік народження УжНУ - 1945, був роком Півня, як і 2017. Цей збіг назвали "підтримкою зверху". Зорі віщують вишу благополучний рік!

Заа матеріалами 0312.ua

 

10 січня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*