Мито на імпортовані з Європи автомобілі можуть збільшити на 10%

Мито на імпортовані з Європи автомобілі можуть збільшити на 10%
Кабінет міністрів затвердив порядок тимчасового збільшення мита на ввезення легкових автомобілів з ЄС на 10%.

 

Кабінет міністрів затвердив порядок тимчасового збільшення мита на ввезення легкових автомобілів з ЄС на 10%.

Спеціальні заходи будуть прийняті, якщо протягом року в Україні імпортувати більше 45 тисяч машин. Таким чином, в уряді хочуть підтримати вітчизняних автовиробників, - передають "Українські реалії" з посиланням на "Хороші новини".

Йдеться про порядок застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів (код УКТЗЕД 8703) походженням з Європейського Союзу відповідно до положень статті 44 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Спеціальні заходи хочуть ввести для підтримки вітчизняної галузі легкового автомобілебудування в результаті поступового зниження ставок ввізного мита на легкові автомобілі походженням з ЄС (на більшість видів протягом 10 років з 10% до 0%). Зокрема, це може відбуватися шляхом тимчасового підвищення ставок ввізного мита (не більше ніж до рівня 10%, але не вище ставки ввізного мита (пільгової), що діяла в 2015 році) на легкові автомобілі походженням з ЄС.

Спеціальні заходи можуть бути застосовані виключно за наявності всіх умов:

- Якщо сукупний обсяг імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з ЄС протягом року досягає 45 тис. Одиниць, а його питома вага в споживанні на внутрішньому ринку становить понад 20% (20% на другий рік дії Угоди про асоціацію з поступовим збільшенням до 25% );

- Якщо сукупний обсяг імпорту легкових автомобілів походженням з ЄС в Україну протягом останнього 12-місячного періоду, перевищить граничний обсяг всіх первинних реєстрацій легкових автомобілів в Україні за той же період;

- При цьому заподіюється значної шкоди національній промисловості, що виробляє подібний товар.

Обсяг імпорту в Україну автомобілів, походженням з країн ЄС склав у 2015 році - 38,9 тис. Штук, а за 9 місяців 2016 року - 30,6 тис. Штук.

Таким чином, якщо у вересні 2017 року, наприклад, кількість імпортованих в Україну легкових автомобілів досягне 45 тис. Одиниць і при цьому будуть дотримані інші вимоги, після консультацій зі стороною ЄС Україна матиме можливість підняти ставку ввізного мита до 10% виключно на період до кінця 2017 року.

При цьому, оскільки відповідно до графіка України ставка ввізного мита на легкові автомобілі (нові, з об'ємом двигуна більше 1500 см3, але не більш як 2200 см3) походженням з ЄС в 2017 році складе 8,2%, спеціальне мито не може перевищувати 1, 8% відповідно.

Спеціальні заходи можуть застосовуватися протягом періоду від 2 до 15 років дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За матеріалами ukrreal.info

 

11 січня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*