Закарпатські обласні депутати ділили залишки минулорічних освітньої і медичної субвенцій

Закарпатські обласні депутати ділили залишки минулорічних освітньої і медичної субвенцій
Депутати обласної ради сьогодні обговорили питання внесення змін  до обласного бюджету на 2017 рік. Найбільш жвавою була дискусія щодо пропозицій спрямування цьогорічних залишків субвенцій із держбюджету станом на 1 січня п.р. Фінансовий ресурс склав 64 104 313,93 грн. Із них залишок коштів освітньої субвенції з держбюджету (загальний фонд)  - 27 877 443,15; залишок коштів медичної субвенції – 30 733 912,42 грн; залишок коштів субвенції на реформування регіональних систем охорони здоров’я «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»  (спецфонд) -5 492 958, 26 грн.

 

За пропозицією департаменту освіти і науки ОДА, який очолює Ганна Сопко,   освітню субвенцію слід спрямувати  на потреби Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ст. для придбання двох циркуляційних насосів, Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ст. для капремонту  першого поверху та придбання підручників, Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи –інтернату з поглибленим вивченням  окремих предметів для реконструкції з розширення навчального корпусу, оснащення кабінетів та впровадження енергозберігаючих технологій та ін. Йшлося і про необхідність придбання шкільних автобусів (не більше 70 відс. за рахунок освітньої субвенції, не менше 30 відс. – за рахунок  коштів місцевих бюджетів).  На ці цілі держава виділила  понад 15 млн. Депутати у  ході обговорення цієї пропозиції, дійшли спільної думки:  15 відсотків  – з обласного бюджету, 15  відсотків - з районних. «Щоб райони відчували загальну відповідальність за зручності наших дітей, оскільки за нинішніх непростих реалій доведеться рахувати гроші та зважувати їх розподіл», - такої думки були Олександр Ледида, Петро Ільницький та Мирослав Білецький.

Порушили депутати питання і про необхідність реформування шкіл-інтернатів та ПТУ.  За словами Ганни Сопко, на сьогодні потужності всіх навчальних закладів області  використовуються на 62 %.

Обговорили члени комісії і збитки від лютневого цьогорічного паводку, зокрема у с. Бронька, що на Іршавщині, де, за словами Ганни Сопко, чи не найбільше потерпів від паводку дитячий садок, розрахований на 90 діток, та житлові будинки селян. Так, за підрахунками районної комісії для реконструкції дитсадка потрібно 550 тис.грн., крім того необхідно придбати меблі та дошкільне приладдя.

 Вивчила комісія  уважно і пропозиції по розподілу медичної субвенції – 36 226 870, 68 грн.

Так, на потреби Закарпатського обласного клінічного кардіодиспансеру (проведення поточного ремонту пожежного та питтєвого водопроводів і т.д.) пропонується погодити 495 000,00 грн; на потреби Закарпатської обласної клінічної лікарні ім..А.Новака - 27 403 009, 39 грн, а саме: для Програми  розвитку та вдосконалення  нефрологічної служби в області на 2016-2020 рр. та реконструкції приймального відділення; реконструкції корпусу «Д» Свалявської ЦРЛ під сателітний центр гемодіалізу у м.Свалява відділення нефрології та програмного гемодіалізу; на потреби Обласної дитячої лікарні – 1 213 184,31 грн.; на потреби Закарпатського  територіального центру екстреної медичної допомоги -   1 040 100, 00 грн.  та ін..

Михайло Рівіс поставив перед представниками департаменту охорони здоров’я  ОДА питання чітко та гранично жорстко: чи в цій субвенції відображена потреба на придбання сучасного діагностичного обладнання для обласної лікарні, куди приїжджають  на лікування люди з гірських глибинок і не мають коштів на приватні діагностичні центри та кабінети? На жаль, чіткої відповіді депутати так і не почули.

         Петро Ільницький, Мирослав Білецький, Золтан Лендєл, Олександр Ледида   порушили питання про створення госпітальних округів у нашому краї. Як відомо,  у бюджеті на 2017 рік передбачено фінансування лише 47 % медичних потреб. Таким чином держава вимагає оптимізації мережі медичних закладів, скорочення ліжкового фонду. Ухвалено постанову про  створення  госпітальних округів, які належать до сфери відповідальності місцевої влади. Кабінет міністрів України та Міністерство охорони здоров’я слідкують за методологією та технічними критеріями формування округу, а громади визначають яких медзакладів і скільки вони потребують. Робота над створенням госпітальних округів триватиме до кінця 2017 року та відбуватиметься в 3 етапи: формування меж госпітального округу; створення госпітальної ради; розробка плану розвитку госпітального округу. «Наразі триває перший етап роботи, багато областей подали свої проекти на погодження в центральні органи виконавчої влади, після чого їх має затвердити уряд. А Закарпаття – ні», - наголосив Петро Ільницький. Тому депутати закликали департамент пришвидшити процес напрацювання пропозицій, обговорити їх предметно і визначитися з такими округами.

- В нашому гірському краї - це буде непросто, але необхідно ретельно продумати маршрути та дороги для доїзду швидких, пріоритетні медзаклади тощо, - зауважили депутати. 

-«Різати» доведеться по-живому, - мовив  Золтан Лендєл. – Адже сільські та селищні лікарні прийдеться закривати, бо люди лікуються або в районі,  або в області.

         Відтак обласні обранці внесли пропозицію впорядкувати мережу медзакладів, створити п’ять регіональних медичних округів. Звісно, з урахуванням інтересів людей з доступність, своєчасність та високою якістю медичних послуг від малого до літнього. Найбільш вагомі та слушні думки й доповнення депутатів, висловлені ними в ході обговорення питань порядку денного,  будуть обов’язково враховані.

Прес-служба Закарпатської облради

 

09 лютого 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*