Москаль радить сільрадам, які прагнули ОТГ, "продати труну з вінками, які вони носили до ОДА"

Москаль радить сільрадам, які прагнули ОТГ, "продати труну з вінками, які вони носили до ОДА"
На Закарпатті ряд населених пунктів Хустського району неспроможні забезпечити зарплатою навіть працівників сільрад. У результаті сільські голови звертаються у ЗМІ із заявами про відсутність фінансування й виникнення заборгованості. Питання виділення коштів буде розглядатися на сесії районної ради.

 

Ситуація дуже промовиста, якщо врахувати, що Хустський район дотаційний на 92 відсотки, – наголошує Геннадій Москаль. – Наприклад, власних надходжень у с.Копашнево вистачає на зарплату працівникам сільради максимум на півроку. У Нанкові та Липовці ще гірше. Абсолютна більшість сіл району виживає виключно за рахунок дотацій та субвенцій. Тому я хочу ще раз наголосити, що об’єднання територіальних громад (ОТГ) на Хустщині можливе тільки довкола м.Хуст, який фінансово самодостатній і може забезпечити прилеглі села.

Ще минулого року ми пропонували Копашневу, Нанкову та Нижньому Селищу розглянути можливість утворення ОТГ з центром у Хусті. Однак нас і слухати не хотіли, оскільки в такому разі екс-голові ОДА Василю Губалю не знайшлося б посади. Саме він у вересні минулого року організував біля ОДА акцію з труною й вінками, домагаючись погодження на утворення Нижньоселищеньскої ОТГ. Сьогоднішня фінансова ситуація в селах Хустського району доводить, що мета створення Нижньоселищенської ОТГ – це не розвиток місцевої громади, не залучення інвестицій чи створення нових робочих місць, а банальне проїдання бюджетних коштів, які ОТГ отримують у вигляді субвенцій та дотацій. А також забезпечення посадами політичних банкрутів. І коли я бачу, що в сільрадах, які так прагнули ОТГ, зараз не вистачає грошей на найнеобхідніше, то раджу їм продати труну з вінками, які вони носили до ОДА, і виплатити своїм працівникам зарплату.

 

28 березня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*