19-й обласний конкурс словацької народної пісні "Золотий соловей" провели на Закарпатті

19-й обласний конкурс словацької народної пісні "Золотий соловей" провели на Закарпатті
У Середньому зібралося 82 учасники (рекордна кількість) з Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського, Воловецького, Іршавського, Мукачівського, Тячівського, Свалявського, Хустського районів, міст Ужгорода, Мукачева, Хуста і Чопа.

 

10 травня в Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся дев’ятнадцятий обласний конкурс словацької народної пісні „Золотий соловей”. Основними завданнями конкурсу традиційно є виявлення і підтримка юних талантів, сприяння розвитку дитячої вокальної творчості, збереження словацьких народних традицій, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи із словацьким фольклором.

Засновники конкурсу –  управління культури Закарпатської облдержадміністрації, відділ культури   Ужгородської райдержадміністрації, Середнянська дитяча школа мистецтв і культурно-освітня організація „Матіца Словенска” на Україні – і цього разу зробили все для того, щоби втілити в життя всі поставлені завдання, та провести конкурс на високому рівні.

Перед початком конкурсної програми всіх присутніх привітали: заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації  Ілдіко Молнар,  консул-радник Генерального консульства  Словацької  Республіки в  м. Ужгороді   п. Яна Дворецка і  голова  культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на  Україні  Йосип Гайніш.

Цього разу в Середньому зібралося 82 учасники (рекордна кількість) з Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського, Воловецького, Іршавського,  Мукачівського, Тячівського, Свалявського, Хустського районів,  міст  Ужгорода,  Мукачева, Хуста і Чопа. Традиційно вони змагалися у трьох вікових категоріях: 1-а категорія – солісти-вокалісти та дуети віком до 10 років, 2-а категорія - солісти-вокалісти та дуети віком від 10 до 14 років, 3-я категорія  - солісти-вокалісти та дуети віком від 15 до 18 років.

Компетентне журі очолила Надія Миколаївна Підгородська – голова циклової комісії «Академічний спів»  Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора, заслужений працівник культури України. До складу журі також увійшли: Гайніш Й.Й.– голова культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” в Україні;  Ленарт  Л.Д. – голова Президії Ради директорів шкіл естетичного виховання Закарпатської області, заслужений працівник культури України; Зелінко В.С. -  викладач-методист циклової комісії «Академічний спів»  Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора;  Шванда М.І. – завідуюча вокально-хоровим відділом Середнянської ДШМ, художній  керівник народного вокально-хореографічного  ансамблю «Словенка» і  Капральова Людміла – вчитель СЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгорода. Журі з честю впоралося із своїм нелегким завданням і винесло наступне рішення щодо розподілу призових місць.

Гран-прі конкурсу і максимальну кількість балів (10 з 10-ти можливих) у 1-й віковій категорії отримала  Шпеник Катерина   з Мукачівської ДШМ №1 ім. С.Мартона).

Перше місце  у 1-й віковій категорії розділили Білинець Юлія  (Школа мистецтв м.Хуст), Туряниця Аліна (Середнянська ДШМ) і Семйон Софія (Мукачівська ДШМ №2). Друге місце посіли  Газій Лідія (Великолучківська ДШМ), Гальовчик Олександр (Ракошинська ДШМ) і Лакатош Дарина  (Воловецька ДШМ). Третє місце  у  цій віковій категорії  зайняли   Молокус Софія (Середнянська ДШМ) і Головня Юліанна (Коритнянівська ДШМ) Серед дуетів у цій віковій категорії перше і третє місця не присуджувалися, а друге місце посіли  Медвідь Владислава і Газій Лідія  з Великолучківської ДШМ).

Гран-прі конкурсу і максимальну кількість балів у 2-й віковій категорії отримали   Вейгеші Ярослава   з Середнянської  ДШМ   і  Тороні  Юліана   з Мукачівської ДШМ №2.

У 2-й  віковій  категорії  перше місце згідно кількості набраних балів розділили  Білей Максим (Кушницька ДШМ) і Попович Марія (Мукачівська ДШМ №2).  Другі   місця  посіли   Мотринець Альона  (Великолучківська ДШМ), Дьомінова Анастасія (Тур’я-Реметівська ДШМ), Криса Катерина  (Тарновецька ДШМ) і Беца Катерина (Воловецька ДШМ). Треті місця вибороли  Барна Наталія (Кушницька ДШМ)  і  Пилипів Павло (Ракошинська ДШМ)  Серед дуетів у цій віковій категорії  перше місце здобули дуети у складі:  Гнаткович Даніела – Гнаткович Евніка (Полянська ДШМ) і  Немйо Катерина – Гузинець Дар’я  (Мукачівська ДШМ №2);   друге місце не присуджувалось, а треті місця посіли  дуети у складі: Кайнц Евеліна - Черепаня Мирослава (Великолучківська ДШМ) і Тегза Катерина – Мікаелі Ребека (Школа мистецтв м.Хуст). У 3-й віковій категорії журі прийняло рішення призові місця не присуджувати.

Переможці і призери  отримали дипломи і грамоти,  а також цінні подарунки та пам’ятні  сувеніри від організаторів конкурсу. Подяками за участь і сувенірами були також нагороджені всі учасники конкурсу. Особливим подарунком для всіх учасників стали статуетки у вигляді скрипкового  ключа, на  якому  сидить соловейко,  які були виготовлені спеціально для цього конкурсу  вмілими руками дітей з фізичними вадами.

Подарунок і щирі слова подяки за майстерне ведення програми конкурсу отримав також і вчитель ЗОШ І-ІІІ ст.№4 м.Ужгорода, незмінний ведучий конкурсних програм -  неперевершений  Янко Поханіч. Велику роботу по організації і проведення  конкурсу провели:  В.А.Гойдош -  методист відділу мистецьких навчальних закладів управління культури Закарпатської облдержадміністрації, а також Габріелла Бровді  і  Мілан Товт із словацької редакції ТРК «Тиса-1».

Слід також відзначити велику роботу викладачів і концертмейстерів навчальних закладів, які готували учасників. Окремої подяки заслуговує робота  керівників фольклорних колективів шкіл естетичного виховання, які забезпечили виступам учасників конкурсу якісний музичний супровід.

Учасники обласного конкурсу словацької народної пісні «Золотий соловей – 2017» роз’їжджалися по домівках з масою позитивних вражень від перебування на цьому святі словацького пісенного фольклору і з одностайним бажанням   -  приїхати 10 травня 2018 року у Середнє  і взяти участь у конкурсній програмі  «Золотого солов’я» (до речі, наступного року він буде ювілейний, 20-й). Отже, до нових зустрічей!

Оксана Ленарт,  директор Середнянської  ДШМ             

 

11 травня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*