Закарпатська облрада підтримала колективний "гуманітарний" запит семи обласних депутатів

Закарпатська облрада підтримала колективний "гуманітарний" запит семи обласних депутатів
Закарпатські депутати наполягають на передачі функцій з визнання вантажів «гуманітаркою» на обласний рівень. Це дозволить набагато швидше здійснювати процедуру визнання вантажів гуманітарними, що у свою чергу призведе до якнайшвидшої доставки допомоги цільовим, соціально-вразливим категоріям населення.

 

Під час другого пленарного засідання сьомої сесії депутатський корпус облради підтримав колективний запит обласних обранців: Борто Й. Й, Гулачі Г. Л., Кейса Б. Г., Орос І. І., Резеша К. К., Пейтера Ч. А., Товта М. М. щодо підготовки звернення Закарпатської обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України від Закарпатської області в якому йдеться  про надання статусу гуманітарної допомоги вантажам, які надходять до України із-за кордону завдяки благодійним та релігійним організаціям, та направити на розгляд ОДА.

В документі йдеться: «Ми, депутати обласної ради, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася навколо питання щодо надання статусу гуманітарної допомоги вантажам, що надходять в Україну з-за кордону завдяки благодійним та релігійним організаціям (Управління Закарпатської Реформатської Церкви, Червоний Хрест, Східно-європейська місія, Доркас та інші).

Так, благодійні та релігійні організації, які отримують гуманітарну допомогу від країн Європи, виконують дуже важливу соціальну функцію, допомагаючи багатодітним сім' ям, одиноким пристарілим, дітям-сиротам, вдовам, людям з обмеженими фізичними можливостями та іншим соціально незахищеним верствам населення. Допомога надається також ліцеям, школам, дитячим садкам та дитячим будинкам. Однак, після змін у законодавстві в сфері визначення вантажів з-за кордону гуманітарною допомогою (жовтень 2012 року) питання завезення благодійних та гуманітарних вантажів ускладнилося у зв' язку із тим, що компетенція з питання визнання вантаів гуманітарною допомогою від обласних державних адміністрацій передана Міністерству соціальної політики України. Це призвело до того, що вантажі, які надходять в Україну як гуманітарна допомога, затримуються на українських митницях, місяцями простоюють і почастішали випадки повернення наданої допомоги.

Із передачею повноважень з визнання вантажів гуманітарною допомогою із областей до Міністерсттва соціальної політики України до Києва втрачається елемент оперативності у вирішенні питань, процес затягується поштовими переписками тощо. Через це отримувачі гуманітарних вантажів повинні сплачувати великі кошти (пеню) за зберігання вантажів на митних складах. На сьогоднішній день вже наявна ситуація, коли іноземні донори, які десятиліттями співпрацювали із Україною у сфері благодійництва, відмовляються надавати для наших організацій гуманітарну допомогу.

До вказаного слід зазначити, що митним законодавством встановлено, що товари, які до закінчення встановленого строку тимчасового зберігання під митним контролем (з урахуванням можливості продовження - до 120 днів), не були задекларовані власником, підлягають обов'язковій передачі для зберігання органу доходів і зборів. Витрати на зберігання зазначених товарів та транспортних засобів відшкодовуються їх власниками або уповноваженими ними особами, незалежно від того з чиєї вини допущено затримку вантажів.

Вказані витрати є не підйомним тягарем для благодійних та релігійних організацій, а у певних випадках сума таких платежів більша за вартість самої гуманітарної допомоги.

На наш погляд одним із шляхів вирішення вказаної проблеми є передача функцій з визнання вантажів гуманітарною допомогою до відання органів обласного рівня, що цілком відповідає курсу деценетралізаційних процесів, курс на який узяла держава у рамках інтеграції у європейське співтовариство. Передача повноважень на обласні рівні дозволить набагато швидше здійснювати процедуру визнання вантажів гуманітарними, що у свою чергу призведе до якнайшвидшої доставки допомоги цільовим, соціально-вразливим категоріям населення.

Враховуючи наведене, просимо Вас ініціювати зміни до чинного законодавства з питань гуманітарної допомоги щодо передачі повноважень з визнання вантажів гуманітарними від центральних органів влади з Києва до органів обласного рівня», сказано у колективному запиті.

Джерело: Прес-служба Закарпатської облради

 

06 червня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*