Директорська "катавасія" у школах "окремішнього" району Закарпаття

Директорська "катавасія" у школах "окремішнього" району Закарпаття
Майже в 25-ти загальноосвітніх навчальних закладах Виноградівщини закінчуються контракти керівників шкіл (зокрема у виноградівських школах №1, №2, №8, Виноградівській гімназії, Королівській ЗОШ №1, Великокопанська ЗОШ №1, Теківській ЗОШ №1 та ін.).

 

За словами Марії Комаромі, усі директори шкіл Виноградівського району проти того, щоб керівників навчальних закладів призначали за конкурсом. Натомість вони прагнуть, щоб їх просто призначав наказом начальник управління освіти на безстрокових умовах:

Марія Комаромі

Марія Комаромі

“Щодо питання конкурсного відбору керівників шкіл я можу впевнено сказати, що в нас проходило по цьому питанню засідання ради директорів шкіл неодноразово. І, звичайно, що всі директори шкіл одностайно і Рада директорів проти того, щоб керівників шкіл призначали на конкурсній основі. Позаяк це не відповідає чинному законодавству. Ми, освітяни, керуємося, звичайно, в першу чергу, Законом “Про освіту”, Законом “Про загальну середню освіту” й Інструкцією про призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів, яка нам говорить, що призначаються керівники шкіл начальником управління освіти, тобто, зокрема, управлінням освіти, молоді і спорту Виноградівського району. І тому я думаю, що ми, директори, повинні призначатися саме так. Тому одностайна наша думка по цьому питанню, щоб не порушувати чинне законодавство, щоб дотримуватися цих законів, які я назвала. І всі ми за те, щоби цього конкурсу не було під час призначення керівників шкіл. Кожен із нас прагне, щоб призначався наказом, навіть на безстрокових умовах”.

Зазначимо, що ще в 2015 році Уряд затвердив Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності, у якому чітко вказано, що “призначення керівників навчальних закладів здійснюється за результатами конкурсного відбору.

Звичайно ж, кандидатам у керівники шкіл може бути легше знайти спільну мову з начальником управління освіти, ніж проходити конкурсний відбір. Однак чи сприяє це підвищенню якості освітніх послуг? Чи виграють від цього учні, їхні батьки і громада загалом?

Джерело: Освітній портал Закарпаття

 

04 липня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*