Закарпатські медики закликають негайно пройти щеплення від кору

Закарпатські медики закликають негайно пройти щеплення від кору
Станом на 30 червня у Закарпатській області було зареєстровано 10 випадків кору (шестеро з яких – у червні!).

 

Як інформує МОЗ, з початку 2017 року  в Україні зросла кількість зареєстрованих випадків захворювання на кір. Різкий підйом захворювання відбувся у липні:  на кір захворіли 473 чоловіки, що майже подвоїло кількість захворівши з початку року збільшивши її до 962. Всього за шість місяців цього року в Івано-Франківській області зареєстровано 520 випадків кору, ще 344 випадки – в Одеській області, 48 – в Тернопільскій, 11 – в Дніпропетровській,  9 – в Вінницькій, 8 – в Черновецькій.  

Двоє дітей (2-х и 3-х років), які не були щеплені, вже померли від пневмонії після кору в Одеській обласній дитячій лікарні.  

В Закарпатті, з початку 2017 року, реєструються поодинокі випадки.

Як повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного Центру МОЗ України  Вікторія Тимчик, станом на 30 червня 2017 в області зареєстровано 10 випадків кору (шестеро з яких – у червні!).  Серед захворілих – шестеро дітей віком до 17 років. Частина захворілих у 2017 році не мали усіх необхідних доз щеплення або не були щеплені проти кору взагалі.

На сьогодні в усіх щеплювальних кабінетах області є комбінована вакцина бельгійського виробництва «Пріорікс» (кір, паротит, краснуха). Частина вакцини (5 тисяч доз) була отримана з Угорщина як гуманітарна допомога та ще одна частина (12 072 дози) була поставлена в область за рахунок Державного бюджету.

Але, батьки не поспішають захисти своїх дітей від небезпечної хвороби! На сьогодні отримали щеплення від кору тільки 24,1 % дітей віком від 1до 2 років, а кількість тих, хто пройшов ревакцинацію у 6-12 років - тільки 5,8%.

Медики звертаються до батьків з проханням не ризикувати здоров’ям (а подекуди і життям !!!) своїх дітей і негайно пройти щеплення.

Ризик захворювання надзвичайно зростає, особливо з огляду на міграцію населення на відпочинок.    

Довідково:

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, ринітом, кашлем, характерним висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.

Джерелом інфекції є хвора людина, шлях передачі повітряно-краплинний. Хворий виділяє вірус при чханні або кашлі. Вірус кору малостійкий в навколишньому середовищі, швидко інактивується під дією сонячного світла, ультрафіолетового опромінення, дезінфекційних засобів. У приміщенні, де знаходилася хвора людина небезпека інфікування зберігається лише 30 хвилин, передача вірусу через «третіх осіб», предмети побуту, одяг, іграшки не спостерігається. Провітрювання і вологе прибирання достатнє для розриву механізму передачі збудника кору.

Інкубаційний період триває 8-21 день. Після інфікування,  характерний висип на шкірі з’являється приблизно на 17 день від контакту (залежить від особливостей організму), хвора людина становить небезпеку для оточуючих починаючи з останніх двох днів інкубаційного періоду, весь період катаральних проявів (нежить, кашель) та перші 4 дні після появи висипу.

Зважаючи на те, що специфічного лікування проти кору не існує, найдієвішою профілактикою захворювання є вакцинація, тому закликаємо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.

Джерело: Обласний центр здоров’я в Закарпатській області

 

06 липня 2017р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів