У половині населених пунктів Закарпаття змінять межі

У половині населених пунктів Закарпаття змінять межі
На Закарпатті з 608 населених пунктів зміни меж потребує 307

 

Про це йдеться у проекті рішення «Про   Регіональну  програму розвитку земельних відносин у  Закарпатській області на 2017 рік», який вноситься на розгляд депутатів облради.

           Автори проекту- управління Держгеокадастру  у Закарпатській області, визначили проблеми, на розв’язання якихі направлена дана  Програма. Серед них - потреба в зміні та встановленні меж населених пунктів, оскільки у Закарпатті з 608 населених пунктів зміни меж потребують 307 населених пунктів.  Та  проведення інвентаризації земель населених пунктів і земель несільськогосподарського призначення  за межами населених пунктів, позаяк  роботи проводилися на старих планово-картографічних матеріалах 60-70 років минулого століття.

   Ідеться і про низку інших завдань. Зокрема, про необхідність проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Адже підтримання актуального стану нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є основним джерелом забезпечення сталих бюджетних надходжень від плати за землю.  Грошова оцінка земель одночасно є фактором надійного захисту інтересів землекористувачів та власників землі. За її допомогою кожен з них має сплачувати свою справедливо визначену плату за фактичне використання землі.

        Акцентується увага на оновленні планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000 та 1:5000 поліпшить топографо-геодезичне забезпечення, яке є основним картографічним ресурсом для ведення Державного земельного кадастру, моніторингу використання та охорони земель, містобудування.

       Серед проблемних питань називається і невідповідне фінансове забезпечення реалізації заходів земельної реформи, недостатнє залучення інвестицій та впровадження прогресивних технологій.

То ж головною метою Програми є сприяння розвиткові земельних відносин в області, створення таких правових і організаційно-економічних умов, що стимулюватимуть прагнення кожного власника чи користувача земельної ділянки до її правового і ефективного використання, підвищуватимуть відповідальність за охорону земель, збуджуватимуть активність громадян до посвідчення права власності на землю і тим самим сприятимуть розвиткові ринкових відносин.У кінцевому підсумку це має підвищити добробут громадян та сформувати потужний соціальний прошарок власників.

Основними заходами Програми є: встановлення та зміна меж адміністративно-територіальних одиниць; інвентаризація  земельних ділянок державних підприємств та органів державної влади, в користуванні яких перебувають земельні ділянки, але права на них не зареєстровані у встановленому законом порядку; інвентаризація земель населених пунктів; нормативна грошова оцінка земель населених пунктів; оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000 та 1:5000 у відповідно до Земельного кодексу України.

Як  наголошується в документі, концептуальні питання вдосконалення земельних відносин мають бути тісно пов’язані з адміністративно-територіальною реформою, соціально-економічною, екологічною політикою держави і спрямовані на підвищення життєвого добробуту населення

        Джерелами фінансування Програми є кошти з обласного та місцевих бюджетів. Загальна сума коштів, передбачена на фінансування Програми, становить 22097,0 тис. грн, у тому числі: з обласного бюджету – 725,0 тис. грн, місцевих бюджетів – 21372,0 тис. гривень.

Виконання передбачених Програмою заходів і завдань дасть змогу досягти сталого розвитку землекористування в області.

За матеріалами прес-служби Закарпатської обласної ради

 

11 липня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*