Ужгородська влада підтримує проекти, що сприяють вирішенню проблем ромської громади

Ужгородська влада підтримує проекти, що сприяють вирішенню проблем ромської громади
В історико-культурному комплексі «Совине гніздо» у середу презентували конкурс від Міжнародного Фонду «Відродження» «Посилення правових можливостей ромів задля інклюзії в громади і подолання дискримінації».

 

Як розповіла Ольга Жмурко, директорка Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження», загальний бюджет складатиме близько 3 мільйонів гривень. Планується підтримати проекти громадських організацій у співпраці (за підтримки) органів місцевого самоврядування, які спрямовані на подолання соціальної ізоляції ромського населення через:

залучення ромів до процесів прийняття рішень через правову допомогу, надання індивідуальних і групових консультацій,

навчання громадському активізму, правовий супровід створенню органів самоорганізації,

вирішення конкретних проблем в громадах через налагодження взаємодії з місцевою владою, представниками громад, іншими зацікавленими сторонами.

Перевагу планують надавати проектам, спрямованим на пошук та реалізацію нових інструментів громадської активності та правового захисту, посилення правових можливостей ромів, залучення ромського населення до прийняття рішень на рівні громад, врахування потреб ромських громад органами місцевої влади.

Привітав від імені міського голови Ужгорода Богдана Андріїва лідерів ромських громад, які сьогодні прийшли на презентацію, його заступник Олександр Білак. Відзначив величезну практичну користь від таких ініціатив, загалом системну роботу фонду «Відродження», зокрема і їхні методичні напрацювання, рекомендації за різними напрямками та необхідність активніше залучати до громадської активності ромську молодь. «Для міської влади Ужгорода дуже важливий постійний діалог з мешканцями, а ромська громада має чимало проблем, тому ми готові всіляко підтримувати проекти, які б сприяли залученню представників цієї громади для спільного вирішення їхніх проблем», – наголосив Олександр Білак.

Начальник управління національностей та релігії Закарпатської ОДА Йосип Резеш у своєму вітальному слові теж відзначив роль молоді у співпраці влади та громади, користь, яку можна отримати з того, що молоді люди активно використовують можливості інформаційних ресурсів, соцмереж, електронного спілкування. Додав, що тривають напрацювання зі створення при управлінні, яке він очолює, Молодіжної громадської ради.

Активну участь у співпраці з фондом "Відродження" та в інших проектах беруть і депутати Ужгородської міської ради Юрій Мандич та Мирослав Горват. Сьогодні зазначалося, що підвищення правових можливостей ромів дуже потрібне, адже в обласному центрі Закарпаття ромська громада налічує близько 6 тисяч представників і проблемних питань у них чимало.

Презентації конкурсу днями проведуть також в інших містах області. А в жовтні, за словами Ольги Жмурко, планується провести в Ужгороді під егідою «Відродження» міжнародний форум з інклюзивної освіти.

Джерело: Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

 

13 липня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*