Солодощі та одяг. Іноземці активно скуповуються на ринках Ужгорода

Солодощі та одяг. Іноземці активно скуповуються на ринках Ужгорода
І не дивно: адже до найближчого населеного пункту — села Вишнє Нємецке у Словаччині — нема й десяти кілометрів. Щодня на Краснодонцях можна зустріти покупців з Угорщини, Словаччини та Чехії.

 

До прикладу,  цього року Алекс приїжджає до Ужгорода з Чеської Республіки уже всьоме.

Алекс, покупець  із Чехії

Що вигідно брати? Одяг, цукерки. Ну найбільше —  це одяг та взуття.   Беру що коли: майки, спортивні костюми, куртки. Дуже вигідно. Тут коштує менше, ніж половина в нас.

А Вікторія та Анатолій уже 15 років мешкають у Німеччині.  В Ужгород приїхали в гості  і також прийшли сюди скупитися.

Анатолій  та Вікторія ШИЛЛІНК, покупці з Німеччини

Прийшли подвитися, що є. Тапочки порвалися в дитини. Треба купити. Для нас тут дешево. Ось окуляри собі купили. У нас би такі дорожче коштували, а тут дешевше.

Одні з радістю розповідають: з європейськими зарплатами та українськими цінами в Ужгороді їм вигідно скуповуватися.  А  от деякі покупці зі Словаччини, навпаки,  уникають запитань.

Перше, що кілограмами забирають іноземці  з ужгородських прилавків,  —солодощі. Навіть приїхати з машиною із сусідньої Словаччини та скупитися виходить дешевше, ніж брати у себе вдома. Найпопулярніші товари у продавців карамельки,  шоколад і чорнослив, також випічка та вафлі.

пані Леся, продавець солодощів

В Європі ціни набагато більші. Наприклад: 100 грам корівки польської в Європі коштує 1  євро  і 80 євроцентів. Це 6-7 цукерок.  У мене, наприклад, вона коштує 66 гривень за кілограм (то виходить 3 євро). То в них за ці гроші ви купите тільки 200 грам. А в нас цілий кілограм.

Також покупців із сусідніх країн приваблює одяг.  Тому деякі продавці для гостей з-за кордону вказують  вартість не тільки у гривнях, а й у євро.   У пані Лесі — цілий гардероб індійської одежі. Переконує: все це з натуральних тканин.  І ціни для європейців — мізерні.

Леся КУЗИК, продавець індійського одягу

Та їм тут усе за безплатно. У них євро та вони приходять скуповуватися. Якби всі знали, які ціни в них, і тут, та вони би пішки йшли до Ужгорода. Серйозно. Та вони кожен день тут бувають. Мали сьогодні бути. Я не знаю, чого сьогодні не прийшли. Зазвичай, вони у вівторок і четвер. У середу було дуже  багато словаків та угорців.

Чималий стаж роботи на ринку має і Віктор. Розпочинав ще 20 років тому із продажу солодких виробів. Наразі торгує шубами.

Віктор БІДЗІЛЯ, продавець шуб

В основному купляють словаки. Дуже приємні люди. Раді, коли щось у нас куплять. Подякують. Дуже приємно з ними спілкуватися. Угорці ходять, але менше купують. Приїжджають словацькі автобуси з таких міст, як  Михайлівці, Кошице, Братислава.

У літній період ціни на зимовий одяг автоматично знижуються. Скажімо, зараз шубу можна придбати за 100-200 доларів, ближче до жовтня —  буде у рази дорожче.  Але до початку осені продавці очікують ще більшу кількість покупців з європейським гаманцем, які  вийдуть з відпусток і захочуть скупитися на українських ринках.

Uzh Inform

 

29 липня 2017р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів