Закарпаття просить Київ передати частину "земельно-лісових" повноважень на місця

Закарпаття просить Київ передати частину "земельно-лісових" повноважень на місця
Депутати Закарпатської облради просять Кабінет Міністрів України ініціювати внесення змін до земельного та лісового законодавства України.

 

Стосуються вони частини  передачі місцевим державним адміністраціям повноважень щодо вилучення та надання земельних ділянок за рахунок земель лісогосподарського призначення (лісів) для розбудови рекреаційної інфраструктури, діяльності у добувній галузі, будівництва доріг та інженерних мереж.

Так,  у ході третього пленарного засідання сьомої сесії облради депутати  ухвалили рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо   передачі   облдержадміністраціям повноважень із вилучення земельних ділянок зі зміною цільового призначення земель лісогосподарського призначення»,  яке скерували до Кабінету Міністрів України.

У документі наголошується, що «Закарпатська область, завдяки її унікальному економіко-географічному положенню, природно-ресурсному, виробничому і трудовому  потенціалу, а також наявності транзитних шляхів, у тому числі й міжнародних, є дуже перспективною для успішної інвестиційної діяльності.

Запаси корисних копалин, мінерально-сировинна база, водні, лісові та рекреаційні ресурси - важливі фактори, які формують інвестиційну  привабливість Закарпаття, і є основою для стійкого економічного розвитку регіону.

На сьогодні в області напрацьовано значний позитивний досвід роботи з іноземними інвесторами, зокрема, привабливими для інвестування є природні ресурси. Від загальної площі земель області лісові угіддя становлять майже 60 відсотків.

Однак, із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Земельного та Лісового кодексів України щодо збереження лісів» можливість  реалізації інвестиційних проектів ускладнилася, оскільки процедура розгляду Кабінетом Міністрів України питань про вилучення земельних ділянок є довготривалою. Це значною мірою стримує залучення інвестицій у розвиток регіону, зокрема, щодо розбудови рекреаційної інфраструктури, діяльності у добувній галузі, будівництва доріг та інженерних мереж.

Враховуючи викладене вище, просимо Кабінет Міністрів України ініціювати внесення змін до земельного та лісового законодавства у частині передачі місцевим державним адміністраціям повноважень щодо вилучення та надання земельних ділянок за рахунок земель лісогосподарського призначення (лісів) для розбудови рекреаційної інфраструктури, діяльності у добувній галузі, будівництва доріг та інженерних мереж», - наголошується в документі.

Джерело: Прес-служба Закарпатської облради

 

07 серпня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*