Чи достатньо толерантності у мешканців Закарпаття?

Чи достатньо толерантності у мешканців Закарпаття?
В Ужгороді відбувся семінар «STOP дезінформації! Толерантні громадяни – мирний регіон»

 

26 серпня в Ужгороді за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні відбувся семінар «STOP дезінформації! Толерантні громадяни – мирний регіон», який спрямований на протидію дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму в Закарпатті. З ініціативи ГО «Агенція досліджень «Карпатія» до роботи були залучені вчителі, вихователі, методисти та студенти із міст, селищ і сіл різних районів Закарпатської області.

Учасники семінару намагалися підтвердити чи спростувати тезу про те, що Закарпаття – це мирний і толерантний регіон. Було презентовано історичні та культурні аспекти внутрірегіонального виживання в реаліях суспільного миру та етнічної взаємотерпимості у контексті динаміки суспільно-політичного розвитку краю впродовж останніх століть. Тренери та експерти спільно з учасниками визначали критерії позитивних та негативних асоціацій крізь призму багатонаціональності регіону, впливу історико-географічної межовості закарпатців у ареалі різних національних культур, динаміки міграції, умов безвізу тощо. Було вказано на ментальні особливості характеру місцевого населення крізь призму їх регіональної спорідненості та міжетнічної взаємодії. Аудиторія займалася і розпізнаванням тематичних категорій (етностереотипи, етнічна дискримінація, антисемітизм та ін.), їх спільних та відмінних ознак. Чимало говорилося і про фактори впливу на рівень дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму в Закарпатті, індикаторами якого впродовж сотні років у регіоні і незважаючи на часті зміни державної приналежності краю, залишилися політичний режим, державна національна політика, освіта й виховання.

У підсумку, всі учасники семінару дійшли висновку, що в Закарпатті дискримінація за расово-національною ознакою неприпустима і це є для місцевого населення історичною реальністю, а інша інформація є фейком, провокацією та дезінформацією. Громадяни багатонаціонального Закарпаття безальтернативно виступають за формування толерантного суспільства й забезпечення позитивного іміджу краю – як території миру, злагоди і толерантності. А найважливішим завданням сьогодення є належне й доступне інформування молоді та й усього населення краю з метою недопущення реалізації провокаційних механізмів інформаційної війни.

За матеріалами Інфоклубу «Політична Просвіта»

 

28 серпня 2017р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів