У Рахові керівники райрад радились, як допомогти гірським річкам Закарпаття

У Рахові керівники райрад радились, як допомогти гірським річкам Закарпаття
Як зменшити забруднення річок, біологічне очищення стічних вод, відновлення каналізаційних споруд – обговорено в Рахові керівництвом облради з очільниками райрад Закарпаття

 

Розвиток туристично-рекреаційної галузі, проблемні питання та перспективи водозабезпечення і водовідведення в селах Рахівщини, охорона і збереження об’єктів культурної спадщини краю – стали предметом обговорення під час виїзного засіданняКоординаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради Михайла Рівіса, яке відбулося у неділю, 3 вересня п.р.

Участь в заході взяли участь перший заступник та заступник голови облради - Йосип Борто та Петро Грицик, голови районних рад, міські та селищні голови, депутати облради від Рахівського району, а також керівники Рахівщини - голова райради Василь Дан та голова РДА Павло Басараба.

Порядок денний склали питання, що важливі для гірських глибинок краю, у т.ч. й для унікальної самобутньої Рахівщини, яку по праву називаютьнайпопулярнішою туристично-рекреаційною родзинкою України. Зокрема, про стан і перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі в Рахівському районі, про проблемні питання та перспективи водозабезпечення і водовідведення в сільських населених пунктах області, про охорону та збереження об’єктів культурної спадщини області.

Відриваючи засідання, Михайло Рівіс подякував господарям за надану можливість провести робоче зібрання, яке співпало у часі з проведенням ХVІI гастрономічного фестивалю-ярмарку ,,Гуцульська бриндзя”, та наголосив на актуальності питань, що внесені до порядку денного нинішнього засідання ради. Всі ці питання потребують фахової оцінки та чітких рекомендацій з їх подальшим втіленням в життя.

- Обласна рада нині визначила пріоритетом брати участь у всіх можливих грантових проектах з тим, аби максимально залучити фінансові ресурси для покращення інфраструктури, що дасть поштовх в розвитку соціально-економічного стану Закарпаття. Одним із прикладом стало те, що завдяки вчасній участі облради, через фонд регіонального розвитку вдалося залучити кошти Держбюджету у співфінансуванні з обласним на реконструкцію спорткомплексу «Юність», - наголосив він, додавши, що керівництво Рахівщини також має активно долучатися до розробки та подання проектів для участі в різних конкурсах, аби покращити інфраструктуру гірського району.

В частині розвитку туристично-рекреаційної галузі в Рахівському районі рекомендовано департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА спільно з РДА сприяти розробленню та встановленню знаку «Закарпатська область» при в’їзді в область на території Рахівщини. Рахівській РДА забезпечити встановлення дорожніх туристичних знаків (типу 5.53) до туристично-рекреаційних зон та об’єктів на території району (міста), виготовлених у рамках реалізації заходів Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки. Карпатському біосферному заповідникупровести інвентаризацію наявних туристичних маршрутів та забезпечити їх маркування у 2018 році.

В частині водозабезпечення і водовідведення в сільських населених пунктах області рекомендовано органам виконавчої влади та місцевого самоврядування області, об’єднаним територіальним громадам області забезпечити виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво зруйнованих паводками каналізаційних очисних споруд, а також будівництво та реконструкцію інших об’єктів водопостачання і водовідведення, подання їх на конкурсний відбір проектів або програм, що можуть фінансуватися з різних джерел, не заборонених законодавством України.

Готельно-туристичним, готельно-оздоровчим та готельно-ресторанним комплексам, розташованим та території сіл та селищ області, забезпечити біологічне очищення стічних вод шляхом встановлення локальних очисних споруд типу «BIOTAL» для зменшення забруднення річок, озер і підземних вод, як джерел питної води, неочищеними стічними водами. Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації,

Державній екологічній інспекції у Закарпатській області, Басейновому управлінню водних ресурсів річки Тиса спільно здійснити перевірку роботи підприємств водопровідно-каналізаційного господарства усіх форм власності в частині забруднення ними водних об’єктів області неочищеними або недостатньо очищеними стічними водами та надати пропозиції щодо вартості робіт із відновлення каналізаційних очисних споруд. Обласній державній адміністрації порушити клопотання перед центральними органами виконавчої влади щодо необхідності відновлення фінансування з державного бюджету заходів Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011 – 2020 роки», передбачивши у проекті Державного бюджету України на 2018 рік видатки на її фінансування.

Прес-служба Закарпатської облради

 

03 вересня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*