Київ закликають припинити наступ на ГО!

Київ закликають припинити наступ на ГО!
Заява Правозахисного порядку денного із вимогою до Президента України та Верховної Ради України

 

На початку липня 2017 року у парламенті були зареєстровані президентські законопроекти №6674 та №6675, розроблені ніби на заміну скандальним  змінам до антикорупційного законодавства, які зобов’язують антикорупційних активістів подавати щорічні електронні декларації про особисті активи та майно (закон №1975-VIII від 23 березня 2017 року). Фактично, пропонується скасування е-декларування  для громадських антикорупційних активістів в обмін на запровадження додаткової податкової звітності для громадських організацій і фізичних осіб-підприємців, а також підприємств, установ та організацій, які надають їм послуги.

Законопроекти №6674 та №6675 покладають на усі громадські організації і фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації, які надають їм послуги, невиправданий обов’язок подавати додаткову звітність.

Показово, що обсяг звітності для громадських організацій, який передбачають ці законопроекти, значно перевищує той, що встановлений для бізнесу.  Більше того, звітність такого обсягу не вимагається навіть від отримувачів бюджетних коштів.

Ми вважаємо, що на фоні заяв про необхідність зменшення надмірного державного регулювання, такі законодавчі ініціативи з’явилися невипадково. Покарання у вигляді скасування неприбуткового статусу громадської організації має підкреслено каральний характер та є нічим іншим, як запровадженням інструменту для вибіркового тиску на нелояльні до влади громадські організації.

Ми розцінюємо таку ініціативу Президента України як непропорційне втручання у діяльність громадських організацій. Такі кроки уподібнюють Україну до репресивних режимів - Російської Федерації, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану тощо. Попри позірну турботу про прозорість та підзвітність, запроваджене регулювання у цих країнах призвело до майже повного знищення непідконтрольних владі громадських об’єднань та тотального наступу на громадянське суспільство.

Жодними міжнародними договорами не передбачена вимога такого роду контролю держави щодо діяльності громадських об’єднань, оскільки за міжнародними стандартами громадські об’єднання мають право на свободу від втручання держави в їхню діяльність.

Керівні принципи щодо свободи об’єднань Ради Європи та ОБСЄ передбачають, що “держава не повинна вимагати від об’єднань підзвітності та прозорості, однак повинна заохочувати і стимулювати їх до цього”. При цьому встановлення особливих вимог до звітності допускається тільки у разі надання певних пільг та за умови, що “об’єднанню надаватиметься можливість на власний розсуд вирішувати, дотримуватись таких вимог до звітності чи відмовитись від їх дотримання, а отже – від відповідних особливих пільг”.

З огляду на викладене вище ми вимагаємо від парламенту негайно відхилити законопроекти №6674 та №6675 від 10 липня 2017 року, а від Президента України -  виконати свою обіцянку щодо скасування змін до антикорупційного законодавства від березня 2017 року.

Довідково: платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу, аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS. Координацію роботи платформи здійcнює Центр громадянських свобод.

Контакти для зв’язку: [email protected]

Центр громадянських свобод, Харківська правозахисна група, Харківський інститут соціальних досліджень, Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Благодійний фонд “Восток-SОS”, ЛОПЦ “Альтернатива”, Асоціація УМДПЛ, ГО “КиївПрайд”, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Фундація “Відкритий Діалог”, Центр інформації про права людини, Кримська правозахисна група, Гельсінська ініціатива-ХХІ, ГО “Мирний Берег”, Експертний центр з прав людини, ГО "Ла Страда Україна", Центр досліджень визвольного руху, БО "Фонд милосердя і здоров'я", ГО "Південь" ГО "Промінь змін", Харківська обласна фундація “Громадська альтернатива”, Проект "Без кордонів", ГО "Асоціація Політичних Наук", ГО "Народний контроль Кіровоградщини", Центр української політики "Ексампей", ГО "Волонтерське об"єднання учасників Майдану та бойових дій", БФ "Клуб Дивосвіт", ГО "Школа Громадських Проектів", ГО "Віра.Надія.Дія", ГО "JCI Kyiv", Освітній дім прав людини - Чернігів, ГО "Центр "Жіночі перспективи", ГО "Закарпатська громада", Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта", Тернопільська правозахисна група, Правозахисний центр "All rights", ВБО "КОНВІКТУС УКРАЇНА", Автономна Адвокатура, ГО "МАРТ"  (Чернігів), Українська Фундація правової допомоги, "Інформаційно - просвітницький центр "ВІСЬ" (Вінниця), Центр громадянської просвіти "Альменда", Центр гуманістичних технологій АХАЛАР, ГО "Українська Асоціація Оцінювання", ГО "Територія успіху"

Заява відкрита до підписання. Зголошення просимо надсилати на [email protected]

Джерело: Закарпатська громада

 

08 вересня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*