Головний радівець Закарпаття: Наша мета – не просити допомоги, а обмінюватись туристами, послугами та ідеями

Головний радівець Закарпаття: Наша мета – не просити допомоги, а обмінюватись туристами, послугами та ідеями
У рамках 16 Міжнародної виставки- ярмарку "Тур'євроцентр-Закарпаття 2017" в області з робочим візитом перебуває делегація Загальних Зборів області Боршод-Абалуй Земплен, яку очолив голова Дежев Терек.

 

Голова облради  Михайло Рівіс спочатку поспілкувався  зі своїм угорським колегою  на ярмарці, а відтак разом із першим заступником голови облради Йосипом Борто прийняв поважного гостя в облраді, де й провели перемовини як давні добрі друзі у невимушеній обстановці.

Дежев Терек розповів, що  прибув у наш край з ознайомчою метою, щоб презентувати на «Тур'євроцентр-Закарпаття 2017" туристичну спромогу населених пунктів області, яких налічується 358 одиниць, та стати каталізатором  процесу співпраці між Україною та Угорщиною. А також, щоб обговорити дієвість Угоди про співробітництво між Закарпатською обласною радою та самоврядуванням Боршод-Абауй-Земплен,  підписану ще в 2011 році. Вона й  заклала добротний ґрунт для Програми розвитку співробітництва між Закарпатською областю (Україна) та областю Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина) на 2016-2017 роки, затвердженої рішенням Закарпатської обласної ради 17 березня 2016 року. Та для створення спільного Консультативного комітету, завдання якого - координація транскордонної співпраці між областями.

Михайло Рівіс подякував за приїзд у наш край та партнерство, а також за запрошення учнів угорськомовних шкіл Закарпаття взяти участь у конкурсі «Hung-2016». Деякі школи скористалися можливістю поїхати на конкурс та привезли звідти гарні враження про сусідню Угорщину.

-  Співпраця  з угорською областю чудової природи, вина та  спа-курортів  дає можливість обмінюватися досвідом у різних сферах життєдіяльності, брати спільну участь у програмах Європейського Союзу, сприяти активізації інвестиційного співробітництва, участі у різних заходах, які відбуваються на території наших областей: у міжнародних виставках, фестивалях, форумах, ділових зустрічах у сфері економіки, торгівлі, охорони здоров’я, культури, екології, туризму тощо. І це радує, - наголосив Михайло Рівіс та додав:- Ми ставили собі за мету – не просити допомоги, а обмінюватись туристами, послугами та ідеями. Тому я переконаний, що активізація співпраці дасть користь обом громадам та точки дотику до спільної участі у грантах Євросоюзу через комунальні Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва двох регіонів.

Очільник облради розповів також про наш край, його ресурсний потенціал і прагнення громади будувати на своїй рідній землі європейське майбутнє, а також про плідні успіхи у транскордонному та міжнародному співробітництві з прикордонними областями сусідніх держав.

Гість висловив подяку за теплий прийом, поділився гарними враженнями про Закарпаття і гостинність людей, інформував, що 17 населених пунктів його області висловили бажання співпрацювати з закарпатськими громадами.

- Нам потрібно пришвидшити ці контакти із підписанням відповідних угод у різних сферах - від  культури  до торгівельних відносин, - резюмував Дежев Терек.

Джерело: Прес-служба Закарпатської облради

 

22 вересня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*