Ужгородський національний університет отримав доступ до Scopus та Web of Science

Ужгородський національний університет отримав доступ до Scopus та Web of Science
До міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету матимуть доступ майже 100 українських вишів та наукових установ Міністерства освіти і науки України. Доступ до наукової бази Scopus отримають 68, а до Web of Science – 64 вищі навчальні заклади та наукові установи, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки.

 

У цьому переліку є і Державний вищий навчальний заклад «Ужгородськийнаціональний університет» який матиме доступ до обох баз даних. Відповідний наказ МОН  № 1286 від 19.09.2017 року «Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних» підписано міністром освіти Лілією Гриневич.

Вищі навчальні заклади та наукові установи відбирались спеціально створеною Комісією, до складу якої увійшли представники МОН, Державної-науково-технічної бібліотеки та самих університетів і наукових установ МОН. Комісія враховувала такі критерії, як спосіб організації доступу до електронних наукових баз даних, можливість надання такого доступу іншим організаціям, кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus, тощо.

Нагадаємо, що Scopus - це бібліографічна  і  реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях та є однією із складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання.

Web of  Science - це платформа, на  якій  розміщено бази наукової літератури і патентів. Web of Science охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва. В Web of Science індексуються як традиційні видання, так і журнали  відкритого доступу. Платформа володіє вбудованими можливостями пошуку, аналізу та управління бібліографічною інформацією.

Починаючи з 2015 року ДВНЗ  «Ужгородський національний університет» здійснює  преміювання науковців  університету за публікації у виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та Web of Scienсe.

Безперечно, що доступ вищих навчальних закладів і наукових установ до міжнародних електронних наукових баз даних дозволить забезпечити тіснішу інтеграцію української науки в європейський та світовий дослідницький простір.

З повним переліком університетів та наукових установ МОН, яким надано доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science, можна ознайомитися за посиланням.

Науково-дослідна частина УжНУ

 

29 вересня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*