На які автівки з Країни Кленового листя знижені ставки ввізного мита?

На які автівки з Країни Кленового листя знижені ставки ввізного мита?
З 1 серпня 2017 року набрала чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Положеннями Угоди передбачено, зокрема, перехідний період зниження ставок ввізного мита на транспортні засоби походженням з Канади строком на п’ять та сім років.

 

Так, у поточному році ставки ввізного мита на транспортні засоби знижено наступним чином:

– з 20% до 17,5% на пасажирські автобуси з дизельним двигуном об’ємом понад 5000 см3, на всі інші автобуси ставку знижено до 8,7%;

– з 10% до 8,7% на певні категорії транспортних засобів, серед яких в тому числі тягачі, легкові авто нові з бензиновим двигуном об’ємом до 2200 см3 та з дизельним двигуном об’ємом до 2500 см3 та на більшість вантажних авто;

– з 10% до 8,3% на мотоцикли;

– з 5% до 4,3% на нові авто з бензиновим двигуном об’ємом понад 3000 см3.

На інші види транспортних засобів вже діють нульові ставки ввізного мита, як, наприклад, на транспортні засоби спецпризначення для переміщення снігом, вживані легкові авто з бензиновим двигуном об’ємом до 1500 см3 та нові автомобілі-кемпінги (об’ємом до 3000 см3).

Необхідною умовою для застосування зниженої ставки ввізного мита є підтвердження походження транспортного засобу з Канади, а саме наявність декларації про походження товару, складеної канадським експортером. При цьому, транспортний засіб повинен імпортуватися до України безпосередньо з території Канади та за контрактом з канадським експортером.

Слід нагадати, що крім мита при ввезенні на митну територію України легкових автомобілів походженням з Канади справляються також ПДВ та акцизний податок. Так, відповідно до пп.. 215.3.51 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України тимчасово, до 31.12.2018 року встановлено знижені ставки акцизного податку на вживані авто, зокрема залежно від об’єму двигуна ставки акцизного податку становлять від 0,063 євро за 1 см³ об’єму циліндрів двигуна до 2,209 євро за 1 см³. ПДВ справляється за ставкою 20% від бази оподаткування.

Довідково. Ознайомитися зі ставками ввізного мита на товари походженням з Канади можна на офіційному веб-порталі ДФС (Головна/Банер/Митне оформлення/Суб’єктам ЗЕД/Вільна торгівля/Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою/Тарифний графік України»). ДФС ставки ввізного мита на товари походженням з Канади інтегровано до програмного забезпечення митниць ДФС, які застосовуються в автоматизованому режимі при митному оформленні товарів.

Угодою передбачено три мовні версії (українська, англійська, французька) тексту декларації про походження товару, наведені у Додатку 3-В до Угоди, які опубліковано на офіційному веб-порталі ДФС (Головна/Банер/Митне оформлення/Суб’єктам ЗЕД/Вільна торгівля/Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою/Декларація про походження»).

ДФС у Закарпатській області

 

10 жовтня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*