Радіостанцію "гаманця" Януковича прикрили на Закарпатті

Радіостанцію "гаманця" Януковича прикрили на Закарпатті
Радіостанція "Ретро ФМ" входила до структури медіахолдингу UMH, пов'язаного з біглим олігархом Сергієм Курченком, що входив до найближчого оточення Віктора Януковича.

 

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення не продовжила строк дії ліцензій, а також звернулася до суду щодо анулювання ліцензій низки радіостанцій, які входять в структуру медіахолдингу "UMH".

Підставою для цих рішень стали невчасно подані документи або, в цілому, непрозора структура власності, – повідомив у соціальній мережі Фейсбук член Нацради Сергій Костинський.

"Ці рішення є безпрецедентними, але розпочата практика буде застосовуватися до всіх ліцензіатів, які невчасно подали документи або надали некоректні дані щодо кінцевих бенефіціарів та, загалом, структури медіавласності", – зазначив він.

На сьогодні вимкнено мовлення радіостанцій "UMH" зокрема в таких містах Закарпатської області:

ТОВ "ТРК "НБМ-Радіо" / "Ретро ФМ" / Рахів - 103,1 МГц

ТОВ "ТРК "НБМ-Радіо" / "Ретро ФМ" / Ужгород - 107,2 МГц

ТОВ "ТРК "НБМ-Радіо" / "Ретро ФМ" / Хуст - 103,7 МГц

Як повідомляєтся на сайті Нацради, проведеними перевірками було встановлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься інформація про те, що кінцевим бенефіціарним власником контролером деяких компаній є Крікберг Дмитро Олегович. Мовники надсилали до Національної ради листи у квітні цього року про нібито зміну кінцевого бенефіціарного власника, однак ані заяв встановленої форми, ані документального підтвердження таких змін надано не було. Також ліцензіати не зверталися до регуляторного органу про переоформлення ліцензій у зв'язку зі зміною кінцевого бенефіціарного власника, що є порушенням статті 35 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", яка ставить вимогу щодо відповідного звернення до регулятора протягом 30 робочих днів із дати настання факту змін із заявою встановленої форми та підтверджувальними документами.

Через неподання заяви про переоформлення ліцензій у зв'язку з організаційними змінами статусу та умов діяльності ліцензіатів та неподання жодних підтверджуючих документів Національна рада відповідно до статей 12 і 35 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" ухвалила рішення звернутись до суду з позовом про анулювання ліцензій на мовлення.

Крім того, серед власників окремих мовників зазначена компанія, що зареєстрована на Британських Віргінських Островах та фізична особа, зареєстрована в Белізі, – країнах, що є офшорними зонами.

Статтею 12 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" заборонено створення і діяльність телерадіоорганізації, засновником (співзасновниками), власником (співвласниками) якої є нерезидент (нерезиденти), що зареєстрований в одній з офшорних зон.

Також однією з вимог Закону є оприлюднення структури власності компанії на офіційному сайті телерадіоорганізації (стаття 12 Закону). На дату розгляду ці вимоги виконані не були.

Через вищенаведені порушення, обґрунтовані по кожній справі, що розглядалась на цьому засіданні, Національна рада вирішила відмовити у переоформленні ліцензій і звернутися з позовом до суду про їх анулювання.

Також Національна рада на засіданні розглянула низку питань мовників щодо переоформлення їхніх ліцензій у зв'язку зі зміною місцезнаходження передавачів. Ці заяви регулятор задовольнив з вимогою надання необхідних документів щодо власників та кінцевих бенефіціарних власників.

Джерело: Закарпаття онлайн

 

22 жовтня 2017р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів