На Закарпатті планується будівництво нових пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною та Словаччиною

На Закарпатті планується будівництво нових пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною та Словаччиною
"Найбільше, що мене зараз турбує і потребує найшвидшого вирішення – реконструкція пунктів пропуску", - зазначив в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС Станіслав Балуєв під час зустрічі з Міжвідомчою консультативною робочою групою з митних та торговельних питань в рамках проекту TWINNING.

 

«Сподіваюсь, тісна взаємодія між проектами TWINNING з митних та прикордонних питань дасть новий імпульс у запровадженні європейських стандартів у взаємодії між митними та прикордонними органами України, а також сприятиме якнайшвидшому вирішенню, на мою думку, головного – реконструкції пунктів пропуску, наприклад, таких як «Ужгород» та «Лужанка». Це потрібно зробити якнайшвидше, і потрібно це громадянам, перевізникам і нам (контролюючим органам), які надають, в тому числі, сервісні послуги на кордоні», – зазначив Станіслав Балуєв.

Варто зазначити, що зустрічі європейських експертів, митників та прикордонників у найзахіднішій області України передувало обговорення Міжвідомчою  консультативною робочою групою можливості узаконеної співпраці поза концепцією «Єдиного вікна».

Закарпатська область – єдина з усіх областей нашої держави має кордони із чотирма країнами ЄС – Румунія, Угорщина, Словаччина, Польща. Тому вибір місця проведення зустрічі з європейськими експертами не випадковий.

– Наразі в Закарпатській області крім існуючих пунктів пропуску, які потребують реконструкції та покращення інфраструктури, планується будівництво і нових пунктів пропуску на кордоні України з Угорщиною та Словаччиною, – зазначив Станіслав Балуєв – керівник Закарпатської митниці ДФС.

На думку європейських експертів, робота саме в Закарпатській області дасть змогу чітко побачити які саме необхідні зміни на всіх кордонах, і як їх реалізувати на загальнонаціональному рівні, та з’ясувати, яким чином урядові постанови та підзаконні акти могли б підтримати необхідні зміни.

Слід зазначити, що крім обговорення загальних аспектів інтегрованого управління кордонами, співпраці та обміну інформацією як між працівниками українських суміжних служб, так і службами по обидва боки кордону, європейські експерти відвідали загалом шість автомобільних пунктів перетину кордону, зокрема, «Ужгород – Вишнє – Нємецьке» – на кордоні зі Словаччиною та автомобільний пункт пропуску «Косино – Барабаш» – на кордоні з Угорщиною.

«Подібні зустрічі і проект TWINNING, я переконаний, дозволить нам,  митникам і прикордонникам, які працюють на кордоні, й надалі виробляти спільні підходи та рішення, спрямовані на створення європейських правил та процедур на кордоні України з ЄС», – наголосив керівник Закарпатської митниці ДФС.

Нагадаємо, Twinning – нова форма технічного співробітництва між органами влади держав-членів ЄС та країн-бенефіціарів. Визначальною рисою проектів Twinning є безпосередній обмін досвідом в окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу «ноу-хау» та передової практики між державними органами країн – членів ЄС та їхніми партнерами-бенефіціарами, напрацювання унікального національного досвіду.

Проект передбачає:

- довгострокові щоденні консультації між представниками ДФС та експертами з країни-партнера на чолі з постійним радником проекту Twinning (RTA);

- навчальні візити до країн-членів ЄС з метою ознайомлення на практиці з аспектами впровадження елементів інтегрованого управління кордонами;

-  нормотворчу роботу у сфері боротьби з корупцією («круглі столи», публікація посібника з антикорупційних заходів).

ДФС у Закарпатській області

 

08 листопада 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*