Студенти-міжнародники УжНУ "доторкнулися" до історії Ужгорода

Студенти-міжнародники УжНУ "доторкнулися" до історії Ужгорода
24 листопада 2017 р. студенти та викладачі факультету міжнародних економічних відносин УжНУ взяли участь у виїзній інтерактивній лекції, яку провів завідувач кафедрою міжнародної політики професор Ален Панов у стінах Ужгородського замку.

 

У якості вступу, було коротке знайомство присутніх з історичним минулим головної культурної споруди Ужгорода.

Студентам було проведено екскурс територією і залами замку, які стали ілюстрацією до розповіді про головні історичні етапи становлення Ужгорода – центру Закарпаття. Увагу сфокусували на чотирьох періодах:

1. 895 – 1918рр. – Угорська та Австро-Угорська доба;

2. 1919-1938 (39)  рр. – Чехословацька доба;

3. 1944-1991  – Радянська доба;

4. 1991- по т.ч. – період Незалежної України

Значну частину доповіді було відведено культурній спадщині Закарпаття, яка формувалася протягом тисячоліття під впливом різних державних утворень.  Особливо підкреслювалося унікальність архітектури Ужгорода – міста, яке абсорбувало традиції різних країн, шкіл, стилів і володіє багатою спадщиною. Спікер приділив чимало часу не тільки мультимедійній презентації всіх знакових місць на карті міста, а й акцентував увагу  на поєднанні стилів різних епох та  історично сформовані квартали угорського, австро-угорського, чехословацького і радянського періодів. Йшлося також про можливості використання такої багатої і різнобарвної спадщини у сучасному позиціонуванні, промоції і маркетинговій стратегії Ужгорода.    Професор Ален Панов підняв важливе питання розвитку  міста на сучасному етапі,  збереження його культурної самобутності: «Наші предки залишили нам місто з європейськими традиціями, шармом, безліччю архітектурних витворів різних епох. Питання в тому, а що залишимо своїм нащадкам ми?».  Останнє питання викликало жваву дискусію.

Для студентів-міжнародників інтерактив став важливим елементом до засвоєння курсу «Країнознавство». Подібний формат є складовою навчальної програми, що поєднує в собі теорію з практичною складовою і реалізовується кафедрою міжнародної політики факультету міжнародних економічних відносин УжНУ (декан факультету – проф. Микола Палінчак).

Це була перша лекція, проведена на базі експозиції «Історія Закарпаття від VIII століття до 1920 року», яка днями була презентована в Закарпатському краєзнавчому музеї. Проект був реалізований завдяки Уряду Угорщини, регіональній владі Закарпаття, співробітникам музеїв в Ужгороді і Ніредьгазі і є промовистим прикладом добросусідства та поваги до спільного європейського історичного минулого. 

 

24 листопада 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*