До уваги закарпатських підприємців: новації в застосуванні РРО

До уваги закарпатських підприємців: новації в застосуванні РРО
З 20 грудня 2017 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 984, підвищено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг). У разі перевищення цього розміру застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим.

 

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) для окремих форм та умов проведення діяльності підвищено з 200 тис. грн на один суб’єкт господарської діяльності до 500 тис. грн на один суб’єкт господарювання, та з 75 тис. грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг) до 250 тис. грн.

У Постанові № 984 також зазначено, що для форм і умов проведення діяльності, визначених у переліку, платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн грн, обов’язково застосовують РРО відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Крім того, внесеними змінами,  зокрема, передбачено, що дія Постанови № 1336 не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Також Постановою № 984 внесено зміни до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Звертаємо увагу, що постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі – Постанова № 148 та Положення № 148), яке офіційно опубліковано 4 січня 2018 року та розміщено на веб-сайті Національного банку України. Постанова набрала чинності 5 січня 2018 року.

Положенням №148 дано оновлене визначення оприбуткуванню готівки, а саме «Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій)».

Також передбачено, що установа/підприємство на підставі цього положення зобов’язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його  відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки до банку).

Із змістом Постанови № 984 можна ознайомитися ТУТ.

ДФС у Закарпатській області

 

10 січня 2018р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів