В Ужгороді побачив світ другий випуск наукового щорічника «Етніка Карпат»

В Ужгороді побачив світ другий випуск наукового щорічника «Етніка Карпат»
Другий випуск наукового щорічника «Етніка Карпат» є результатом співпраці кафедри історії України Ужгородського університету й Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Він містить матеріали, зібрані під час етнографічної практики студентів ІІ курсу.

 

Практика, нагадаємо, відбувалася у формі комплексної наукової експедиції з 29 червня до 19 липня 2016 р. у Великому Бичкові й навколишніх селах. Базою для експедиції стала Великобичківська загальноосвітня школа-інтернат І–ІІІ ступенів.

Учасники експедиції досліджували питання релігійно-церковної свідомості місцевого населення, рівня міжетнічної толерантності у середовищі українців та румунів досліджуваного району, проводили порівняльне дослідження цвинтарів у гуцульських і румунських селах, традиційних господарських занять, розвитку ремесел, традиційного народного будівництва та одягу, традиційної родинної та календарної обрядовості, народної демонології та народної магії.

Тож до щорічника ввійшли наукові статті керівників та учасників експедиції, а також кращі інтерв’ю, зібрані студентами. Так, наукова розвідка Василя Короля присвячена рукописному збірнику замовлянь із с. Луг; Василя Коцана  – ролі музеїв і приватних колекцій у збереженні та популяризації народної культури Великого Бичкова та його околиць; Михайла Красікова  – сучасним магічним практикам закарпатців; Павла Леня  – визначенням «визволителі», «окупанти», «інші» в колективній свідомості закарпатців; Мирослави Ференц  – особливостям весілля у селі Росішці; Клавдії Ферков – некрополістичним студіям у сучасному краєзнавстві.

Інтерв’ю студентів згруповані за розділами «Народна демонологія», «Матеріальна культура й обрядовість», «Суспільні процеси». До щорічника також увійшли матеріали про хід та результати практики, а також подяка від керівників експедиції та упорядників видання всім, хто сприяв у проведенні досліджень.

Науковий щорічник виходить з 2016 р. і є результатом етнографічної практики студентів-істориків. Повноцінна етнографічна практика у формі комплексної експедиції було відновлено 2015-го – після 25-річної перерви – з ініціативи завідувача кафедри історії України УжНУ професора Романа Офіцинського. Видання розраховане на науковців, музейних співробітників, студентів і всіх, хто цікавиться етнографією, краєзнавством і музейною справою.

Наразі упорядниками опрацьовують матеріали, зібрані під час спільної етнографічної експедиції викладачів, студентів-істориків УжНУ та наукових співробітників Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Вона успішно відбулася в липні 2017 р. в селах Ясінянської долини на Рахівщині. Зібрані матеріали ввійдуть до 3-го випуску наукового щорічника «Етніка Карпат».

Медіацентр УжНУ

 

17 січня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*