Юридичний факультет УжНУ стає партнером-виконавцем у грантовому проекті Вишеградського фонду

Юридичний факультет УжНУ стає партнером-виконавцем у грантовому проекті Вишеградського фонду
За офіційним повідомленням Міжнародного Вишеградського фонду, запропонований парнерами-виконавцями зі Словаччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Украіни та Австрії науковий проект «Реєстрація церков та релігійних організацій» у категорії «Культура та загальна ідентичність» був позитивно оцінений Міжнародним Вишеградським фондом, а відповідно виділений грант на його реалізацію.

 

Головною метою запропонованого проекту є вивчення правових принципів, що регулюють правову основу реєстрації Церков та релігійних організацій у державах V4, а також у Австрії та Україні; досягнення необхідних знань та досвіду для порівняння систем та законодавчої бази у цій сфері; також сформулювати юридичні рішення de lege ferenda у Словаччині, орієнтовані на зміцнення демократії та узгодження юридичних положень.

Головним координатором проекту є доц. Даміан Нємєц (doc. Damián N?mec) з Інституту правових питань релігійної свободи юридичного факультету Трнавського університету в Трнаві (Словаччина). Координатором проекту від УжНУ є заст. декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків, директор НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Білаш (архімандрит Євфросин).

Українська частина проекту буде виконуватися на базі кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права (зав.кафедри д.ю.н., доц. Карабін Т.О.) та НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних відносин УжНУ.

Партнерами-виконавцями у проекті також виступають:

Факультет права, канонічного права та адміністрації Люблінського Католицького Університету Івана Павла II (Польща);

Юридичний факультет Університету Палацкего в Оломоуці (Чехія);

Факультет права та юридичних наук Будапештського університету імені Лоранда Етвеша (Угорщина);

Юридичний факультет Віденського університету (Австрія).

Як зазначив доцент Олександр Білаш, така інтенсивна міжнародна наукова співпраця у багатьох напрямах можлива саме завдяки вмілій координації зусиль та ефективному керівництві декана юридичного факультету УжНУ, професора Ярослава Лазура. Важливу роль грає підтримка ректорату та взаємодія з відділом міжнародних зв’язків УжНУ. Сподіваємося, що наразі це лише початок нашої співпраці у проектах Вишеградського фонду та впевнені у подальшому розвитку цього напряму діяльності».

Джерело: сайт УжНУ

 

23 січня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*