Де підвищують кваліфікацію представники сфери професійної освіти Закарпаття

Де підвищують кваліфікацію представники сфери професійної освіти Закарпаття
Викладачі професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання закладів професійної освіти Закарпаття розпочали навчання на курсах підвищення кваліфікації. Протягом січня-лютого 2018 року чотири групи слухачів зазначених категорій пройшли перший етап курсів – настановну сесію.

 

Для підвищення кваліфікації педагогічні працівники обирають різні заклади освіти та форми навчання. Дві групи викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання займаються на курсах, які проводить за очно-дистанційною формою (настановна сесія в режимі онлайн) Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти». Інші дві групи слухачів із закладів професійної освіти регіону навчаються за очно-заочною формою у Науково-методичному центрі ПТО та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області.

Перша сесія в рамках цих курсів відбулася на базі Вищого професійного училища № 34 м.Виноградів. Разом із педагогами закладів професійної (професійно-технічної) освіти підвищують кваліфікацію викладачі та майстри шести міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, Хустського технічного коледжу ТСО України та Яношівського ліцею сільськогосподарського профілю з наданням професійної підготовки.

Навчальні програми занять охоплюють різні дисципліни, спрямовані на підвищення професійної компетентності педагогічних працівників: дидактичні технології в професійній освіті, методика професійної підготовки, сучасні технології навчання у професійно-теоретичній та професійно-практичній підготовці, психологічні аспекти трудової діяльності та психологія особистості учня, гуманізація виховного процесу в освітньому закладі, економіко-правові питання діяльності педагогічних працівників тощо.

Слід зазначити, що в системі професійно-технічної освіти Закарпаття впроваджена також індивідуальна (кореспондентська) або дистанційна форма навчання, за якою в даний час також підвищують кваліфікацію викладачі спецдисциплін.

Процес підвищення кваліфікації як форма самоосвіти педагога триває. 19 лютого розпочинають навчання у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти старші майстри. А групи педагогічних працівників, які завершили І етап курсів, далі працюватимуть за індивідуальними планами та зустрінуться на підсумковій сесії для захисту випускних робіт: 27 березня – на базі ВПУ № 34 м. Виноградів та 27 квітня – в Ужгородському вищому професійному училищі торгівлі та технологій харчування.

Войченко Л.П., НМЦПТО у Закарпатській області

 

19 лютого 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*