Святкування по-сучасному: стараннями студентів у свій день народження Шевченко долинав з усіх куточків Ужгорода

Святкування по-сучасному: стараннями студентів у свій день народження Шевченко долинав з усіх куточків Ужгорода
З нагоди 204-ліття Великого Кобзаря студенти філфаку УжНУ влаштували поетичний флешмоб.

 

Не поет – бо це ж до болю мало,

Не трибун – бо це ж лиш рупор мас,

І вже менш за все – «Кобзар Тарас»

Він, ким зайнялось і запалало.

Є.Маланюк

Сьогодні вся Україна святкує 204-й день народження Великого Кобзаря. Тарас Шевченко – не тільки духовний батько нації, а й наставник усіх філологів. Тому цей день особливий для кожного студента філологічного факультету. Ми не тільки згадуємо якісь цікаві моменти з життя поета, а й серйозно ставимося до його творчої спадщини.
 
Тож філологічний факультет підготувався до цього свята завчасно. Чимало сил витратили на підготовку до дня народження Т. Шевченка – студенти УжНУ разом із викладачами влаштували флешмоб.

Ідея оригінального святкування належить заступникові декана філфаку з виховної роботи Олегу Хававчаку:

Олег Хававчак

– Варіантів святкування шевченківських днів – чимало. І багато з них уже проходили. Хотілося привернути увагу в якийсь оригінальний спосіб – ясна річ, що така форма відеофлешмобу зорієнтована передусім на онлайн-аудиторію, соцмережі.

Знімали кілька днів. Суть задуму полягає в тому, щоб поезія Шевченка лунала з усіх усюд нашого міста, тобто наші студенти декламували вірші в упізнаваних куточках Ужгорода, що є його візитівками. Звідси й назва флешмобу – «Шевченко в Ужгороді». Погода просто вражала своїми примхами і видалася такою ж строкатою та різноплановою, як і Шевченкове слово: від яскравого сонечка й добрячого морозця до зливи й свинцевих хмар, що купчилися над нашими головам.

До нашої акції ми залучили не тільки студентів – поезію Шевченка декламуватимуть на відео школярі, а також вихованці дитячого садочка, що дало можливість охопити різну вікову аудиторію: від геть малесеньких діток до вже сформованих особистостей, що обрали собі професію й почали здобувати фах. Акцентую, що будь-хто з охочих може записати свій варіант декламування Шевченкової поезії й опублікувати її у відкритій групі філологічного факультету УжНУ на Facebook.

Під час зйомок флешмобу. Віталій Завадяк зі студентами

Кілька днів тривали зйомки флешмобу, участь в якому взяли 27 студентів, серед яких 15 – з відділення журналістики, 3 – україністів та 9 студентів – відділення середньої освіти. Кожен самостійно обирав поезію та місце, де хотів би її декламувати. Першовідкривачем була Ніна Шпиток, студентка 1-го курсу відділення журналістики, з віршем «Розрита могила» біля ректорату. Далі тримали курс на площу Театральну: обласна рада й держадміністрація, де поряд пам’ятник Шевченку; знак «Я люблю Ужгород» й пам’ятник Волошину, пішохідний міст та багато інших цікавих місць потрапили в об’єктив оператора – заступника редактора Медіацентру і викладача кафедри журналістики Віталія Завадяка. До молодіжної акції, між іншим, долучилася й декан філфаку Галина Шумицька.

Олександра Костьо

«Флешмоб викликав у мене тільки позитивні емоції. Він дав можливість внести в буденність трохи справжнього мистецтва. Також мене приємно вразило, що навчаюся з людьми, які справді захоплюються творчістю Тараса Шевченка. Хоч деяким і було лячно, але я не хвилювалася перед декламацією вірша на камеру. Хоча насправді мене знімали вперше», – емоційно розповідає про підготовку до дня народження Кобзаря першокурсниця відділення журналістики Олександра Костьо.

Наступного дня зйомки почали на Театральній площі та продовжили рух до кафедрального собору. Завершувала флешмоб студентка 2-го курсу відділення української мови та літератури Олександра Владімір з поезією «Думка». Кожен курс мав одну спільну поезію – кожен рядочок декламував інший студент. За порадою Олега Анатолійовича, журналісти обрали вірш «Доля», а філологи-українці – «Мені однаково».

Марія Кондрич

«У такому флешмобі ми брали участь вперше. Самі обрали геолокації, поезії і з ентузіазмом рушили на Театральну площу, де й почали зйомки. У дівчат такий досвід вперше. Були певні незручності та хвилювання, адже декламувати перед камерою виявилося непросто. Але ми відчували певну відповідальність і, усвідомлюючи, яка важлива в нас місія, несли слово Тараса Шевченка поміж людей. Погода не сприяла, але ми не здавалися. Особисто я дуже радію, що все вдалося. І дякуємо Олегу Анатолійовичу за креативну ідею», – поділилася враженнями другокурсниця відділення україністики (середня освіта) Марія Кондрич.

Святкування у форматі відеофлешмобу – не просто креативне, цікаве й незвичне, а ще й по-новому закликає знову і знову повертатися до творчості Тараса Григоровича.

Вікторія Кенідра, студентка І курсу відділення журналістики, Медіацентр УжНУ

 

09 березня 2018р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів