Як вирішити водно-екологічні проблеми Тиси? Версія 2.0: Мукачівська...

Як вирішити водно-екологічні проблеми Тиси? Версія 2.0: Мукачівська...
Зацікавлені сторони басейнів річок Латориця і Боржава мають можливість висловити свою думку щодо Інтегрованого плану управління басейном р. Тиси

 

20 березня 2018 року в Мукачеві, у конференц-залі Мукачівської міської ради відбудеться друга зустріч із Підготовки Інтегрованого плану управління басейном річки Тиси. Початок о 10:00. Адреса Мукачівської міської ради: м.Мукачево, вул.Пушкіна, 2.

Обговорення із зацікавленими сторонами є частиною проекту «Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередженням ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну р. Тиси» (JOINTISZA), який здійснюється в рамках Дунайської Транснаціональної Програми ЄС.

Організатори обговорення — асоційовані партнери проекту в Україні:

—     Державне агентство водних ресурсів України та

—     Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса в Закарпатській області.

Проект JOINTISZA фокусує свою увагу на координації зусиль, спрямованих на управління річковим басейном і його захист від затоплення. Відтак упродовж 2017–2019 років асоційовані партнери проекту братимуть участь у розробці оновленого Інтегрованого плану управління басейном р. Тиси. Єдиний для п’яти країн, цей план дозволить застосувати комплексний підхід до вирішення проблем у басейні, а також залучити фінансування для реалізації запланованих заходів.

Це друге обговорення з чотирьох, що плануються в Закарпатській області. Зустрічі розподілено за басейновим принципом, і перше обговорення в Ужгороді, що пройшло у лютому, було присвячено басейну Ужа. Зустріч у Мукачеві, що охопить басейн Латориці та Боржави, відбудеться 20 березня. Зустріч у Тячеві, де обговорюватимуть екологічні проблеми верхнього басейну Тиси, відбудеться у квітні. Заключний семінар відбудеться в Ужгороді у травні.  

До конструктивного діалогу у Мукачеві щодо водно-екологічних проблем басейнів річок Латориця і Боржава було запрошено зацікавлених сторін Берегівського, Воловецького, Іршавського, Свалявського та Мукачівського районів. Учасниками зустрічі стануть представники не лише органів місцевої влади, а й водогосподарських організацій, лісового господарства, неурядових громадських екологічних організацій та ключових водокористувачів.

Усі небайдужі можуть висловити свою думку щодо підготовки Інтегрованого плану управління басейном річки Тиса на сторінці у Фейсбуці «Спілкуймося – Тиса шукає друзів». Для цього необхідно заповнити анкету.

Державне агентство водних ресурсів України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса є бюджетною неприбутковою організацією і належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у галузі розвитку водного господарства і меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів – Державного агентства водних ресурсів України.

БУВР Тиси у межах своїх повноважень відповіднодо законодавства забезпечує у межах басейну р. Тиса реалізацію державної політики у сфері управління, використання, збереження та відтворення водних ресурсів, розвитку водного господарства, експлуатації водних об’єктів, гідротехнічних споруд, державних меліоративних систем, вирішує разом з органами виконавчої влади та іншими організаціями, установами, підприємствами питання забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.

Контакти:

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса

м. Ужгород, Слов'янська Набережна, 5

Контактна особа: Світлана Ребрик

+38 (0312) 61 28 53

[email protected]sa.gov.ua

 

16 березня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

  1. Алла Фандалюк, Закар 2018-03-19 / 22:27:57

    Посилення координації між плануванням управління річковим басейном і попередження ризику затоплення задля покращення стану водних ресурсів басейну р. Тиса на сьогодні є досить актуальним, так як у Закарпатті ми маємо низку проблем з використанням водних ресурсів, а саме
    - маючи надлишок води весною чи восени аграрники відчувають її нестачу у весняно- літній період. Дуже мало використовують виробничники сільськогосподарської продукції річкову воду, а більше практикують для поливу скважини, де використовують підземні джерела, чим збіднюють запаси підземних вод. Останнім часом, при використанні великої кількості води змінюються її якісні показники, в якій зростає вміст солей. тому більше уваги слід приділити подачі річкової води у меліоративні канали, що полегшить доставку вод для поливу на поля. Адже краще ніж полив річковою прогрітою м'якою водою на противагу підземним водам не придумаєш. Що стосується грунтів - на даний час ми спостерігаємо помітне засолення грунтів при зрошенні підземними водами..
    Ще є низка питань, які, надіюсь обговоримо 20 березня в Мукачевому.

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*