На Закарпатті журналісти публічно відмежувалися від псевдожурналістів і закликали не вестися на провокації

На Закарпатті журналісти публічно відмежувалися від псевдожурналістів і закликали не вестися на провокації
Голова Закарпатського осередку Національної Спілки журналістів України оприлюднив у соціальній мережі Фейсбук відкрите звернення ЗО НСЖУ, яке містить чітку оцінку діяльності псевдожурналістів та заклик до громадськості з проханням не піддаватися на провокації Лариси Ступак, Івана Данацка та інших їхніх «колег по перу». Звернення, яке публікуємо повністю, є відкритим для підписання.

 

Відкрите звернення Закарпатської організації НСЖУ

Вже рік, як Закарпатський осередок Національної Спілки журналістів України працює як колегіальний орган – усі рішення тут приймаються винятково обраним загальними зборами правлінням. У такий спосіб, відмовившись від одноосібного правління, забезпечується прозорість діяльності, баланс думок, поступово очищується імідж журналістської організації. Натомість, це звернення ініціюю я особисто, голова Закарпатської обласної організації НСЖУ, і прошу усіх небайдужих колег приєднатися до нього.

?Тривалий час ми мовчки спостерігали за тим, як в області нівелювався статус журналіста. Не секрет, що під кожні вибори редакції газет і певні телеканали пачками роздавали медійні посвідчення. Реальні ж журналісти масовій появі на виборчих дільницях молодиків спортивної статури із журналістськими «ксівами» не надавали значення. Не було нікому діла й щодо відвертого масштабного бізнесу на журналістських посвідченнях, на основі яких згодом видавали шенгенські візи та дозволи на зброю. Навіть «йовбаки» сприймалися нами, як щось таке жартівливе – радше, десь із віртуального світу, ніж звичайна буденність.

?Треба нарешті визнати: ми помилялися. Відсутність жорсткого реагування на дії наших псевдо-колег негативно вплинула на роботу діючих журналістів, на довіру до мас-медіа з боку простих людей, загалом на імідж закарпатської журналістики. Настав час згуртуватися і захистити честь професії. Звернення є відкритим для підписання.

?Приводом цього відкритого звернення стало агресивне цькування нашої колеги – багаторічного власного кореспондента телеканалу «1+1» та «Німецької хвилі» Наталки Зотової з боку "активістів", частина яких привласнила собі право називатися "журналістами". Група людей, на чолі з Іваном Данацком та Ларисою Ступак, упродовж останніх 2-3 років під прикриттям благих намірів боротьби з корупцією займається відвертим терором державних установ, лікарень, військових частин тощо. Замість реальної роботи, працівники різних структур вимушені відповідати на безкінечні інформаційні запити від цих осіб. При цьому – де саме використовується цими «журналістами» отримана роками інформація – загадка. Так само, як і з якою метою вона ними збирається…

?Чашу терпіння переповнила гонитва, яку пані Ступак влаштувала щодо нашої колеги Наталки Зотової. Зокрема, упродовж 9 місяців на адресу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради, яке очолює пані Зотова, від редактора (і засновника в одній особі) газети «Сила народного контролю» надійшло 63 (!!!) інформаційні запити. Лариса Ступак вимагала інформацію, де є персональні дані воїнів АТО, важкохворих та малозабезпечених людей, інвалідів, неповнолітніх дітей і т.д. Тепер через, на її думку, невичерпну відповідь, «журналіст» вимагає від правоохоронних структур для Зотової кримінальну відповідальність – начебто через «перешкоджання журналістській діяльності»…

Варто наголосити: попри те, що Наталія вже третій рік працює державним службовцем, бездоганною та багаторічною працею на провідних теле- та радіоканалах вона довела свою фаховість і право належати до журналістської спільноти. Тисячі простих людей вдячні Наталці за допомогу у вирішенні проблем, досі згадуючи її теплими словами. Водночас, Лариса Ступак, скориставшись лояльністю діючого законодавства, заснувала формальне видання - фактично тим самим одноосібно присвоївши собі та своїм друзям звання журналістів. Відзначу, негативну моральну оцінку такій поведінці нещодавно дала Комісія з журналістської етики, оприлюднивши заяву про публічний осуд способу дій редакторки газети “Сила народного контролю — Чоп” Лариси Ступак і розповсюдження нею матеріалів, що містять образи на адресу Наталії Зотової та її колег. Комісія вважає, що зазначені вислови та поведінка є недопустимими у діяльності журналістів, а також суперечить Кодексу етики українського журналіста, який застерігає журналістів від вживання образливих слів та ненормативної лексики (стаття 15 Кодексу).

Відкрите звернення:

1. Ми рішуче відмежовуємося від діяльності псевдо-журналістів Лариси Ступак та Івана Данацка, які своїми вчинками завдають шкоди професії журналіста та в очах простих громадян створюють негативний імідж журналістики загалом.

2. Усвідомлюючи відповідальність за суворе дотримання свободи слова, вважаємо за необхідне звернутися до депутатів Верховної Ради України з проханням переглянути законодавчі акти в частині реагування на публічні запити із тим, аби ця інформація мала чітку мету і застосування, а не ставала засобом маніпуляції та шантажу "замовлених" посадовців.

3. Закарпатська обласна організація ініціює журналістське розслідування з метою виявлення справжнього замовника відвертого цькування нашої колеги Наталки Зотової.

4. Звертаємося до громадськості з проханням не піддаватися на провокації Лариси Ступак, Івана Данацка та інших їхніх «колег по перу», оскільки рішуче засуджуємо подібні методи "роботи" як такі, що не мають нічого спільного з журналістикою та її стандартами.

Цією заявою ми хочемо задекларувати цілковиту готовність захищати і підтримувати своїх колег, аби горе-активісти на чиєсь замовлення не вибивали їх із наших лав поодинці та не знищували журналістику як професію.

Віталій Мещеряков, голова Закарпатської обласної організації Національної Спілки журналістів України

Закарпаття онлайн

 

30 березня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*