Ліси Закарпаття заселені птахами від низу до самого верху. Та чи є у них майбутнє?

Ліси Закарпаття заселені птахами від низу до самого верху. Та чи є у них майбутнє?
На початку квітня усі любителі пернатих друзів починають розвішувати шпаківні для майбутнього потомства, адже саме в цей час птахи якраз прилітають із зимівель додому. При цьому людина не просто допомагає пернатим, вона сама стає набагато ближче до природи.

 

Спочатку Тячівські лісівники зробили годівнички для акції “Кожному птаху – годівниця та домівка у закарпатській столиці”, а зараз за власної ініціативи облаштували оселі. Лісівники впевнені, тепер усі ліси наповняться ніжними трелями пернатих.

 

Адже без птахів важко уявити ліс і сквер, водойми і луки, села і міста. А найбагатшим на птахів є ліс. Ліс птиці заселяють від низу до верху, до самої верхівки дерев. Відтак ми вирішили запитати у директора Тячівського лісгоспу Наталії Катреняк, що саме роблять лісівники для збільшення популяції друзів:

- Яка ситуація з пернатими в вашому господарстві?

- На щастя, природа сама регулює свої процеси, все відбувається по біоритму, і все залежить від кормової бази. Точної цифри вам не назву, це знає наш головний мисливознавець, але можу сказати, що багато різних видів птахів мешкає в нашому лісі.

- Які особливості у різних птахів?

- Снігурі водяться, де багато горобини. Сойки - помічники по розмноженню лісу, вони запасають жолуді, ховають їх у різних місцях. Дятли - хороші будівельники, після них поселяються і інші їх побратими. Сов з'являється багато, якщо видався врожайний рік.

- Що Ви робите для збереження птахів?

- Перше, що ми вже зробили, це розвісили шпаківні. Цього року зробили 40 будиночків для птахів і розвісили по лісовому масиву. Плануємо зробити ще більше. При вибірково-санітарній лісозаготівлі залишаємо дерева з дуплами, там живуть дятли, синиці, ластівки і солов'ї.

- Що плануєте на майбутнє?

- Площу природно-заповідного фонду ДП «Тячівське ЛГ» планують збільшити. Звісно, якщо буде підтримка громади, то вже найближчим часом площа ПЗФ буде збільшена на 10 гектарів. Однак питання – за погодженням громади та депутатів Біловарської сільради. Відтак ДП «Тячівське лісове господарство» звертається до жителів та депутатського корпусу села Біловарці. Над цим і працюємо. Але вже готова запевнити, що майбутнє у птахів є!

Джерело: Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

05 квітня 2018р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів