Робочі будні фахівців системи БПД на Закарпатті: виїзні прийоми, інформування та правопросвітництво

Робочі будні фахівців системи БПД на Закарпатті: виїзні прийоми, інформування та правопросвітництво
У п’ятницю, 20 квітня, заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру Іван Голубка взяв участь у засіданні фахової майстерні на тему «Секторальні реформи, як невід’ємна складова процесу децентралізації: бюджетна політика», яку впроваджують Асоціація міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад у рамках проекту ПУЛЬС.

 

У заході взяли участь голова Свалявської районної ради Мирослава Ливч, голова Перечинської районної ради Михайло Ласкін, заступник голови Ужгородської районної ради Степан Мацко, депутат обласної ради Мікловш Товт, представники виконавчих апаратів районних рад, депутати місцевих рівнів, а також консультанти Закарпатського РВ АМУ з правових і комунікацій питань. Учасники зібрання обговорили питання організаційно – правових основ бюджетного процесу на рівні місцевого самоврядування, зокрема, йшлося про фінансові переваги та додаткові ресурси ОТГ. І.Голубка поінформував представників територіальних громад про діяльність Регіонального центру з надання БВПД та систему безоплатної допомоги на Закарпатті, а також розповів про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» та надав присутнім інформаційні матеріали.

19 квітня, з метою інформування про систему БПД, директор Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Михайло Давиденко та начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Марія Рішко взяли участь у Ярмарці вакансій на базі дистанційного пункту доступу до БПД – Ужгородського міського центру зайнятості. У заході взяли участь представники державної влади, навчальних закладів, громадських організацій, роботодавці, соціальні партнери, мешканці Ужгорода тощо.

 Фахівці ознайомили присутніх з правовими послугами місцевого центру, категоріями осіб, які мають право на БВПД, інформували про реалізацію проекту «Я маю право» та надавали правові консультації з питань, які цікавили присутніх.

Цього ж дня фахівці Ужгородського МЦ провели прийом громадян на базі дистанційного пункту доступу до БПД в Управлінні соціального захисту населення Ужгородської РДА.

obseMuk 2

    19 квітня, в рамках моніторингу, відбулася робоча зустріч спеціальної моніторингової групи Організації з безпеки та співробітництва в Європі з керівництвом Мукачівського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час зустрічі з представниками ОБСЄ М.Дорін та Санер Ахмедов йшлося про доступ до БППД, категорії осіб, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, кількість звернень на первинну та вторинну допомогу упродовж функціонування центру, якісне надання адвокатами правової допомоги, судову та правоохоронну реформи в Україні.

Також фахівці центру поінформували представників ОБСЄ про порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу в Україні, підстави та державні гарантії надання БПД, навели приклади надання безоплатної правової допомоги, вирішення питань у складних життєвих ситуаціях, з якими звернулися особи до Мукачівського місцевого центру та інших центрів Закарпатської області.

17 квітня начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Михайло Худинець та заступник начальника відділу Мирослава Скляр провели зустріч із місцевими мешканцями у ЦНАПі Хустської РДА. П’ятьом громадянам фахівці надали роз’яснення щодо порядку успадкування житлового будинку, зняття з реєстраційного обліку, отримання допомоги при народженні дитини та оформлення субсидії на оплату комунальних послуг. Усі відвідувачі отримали інформаційні буклети з контактними даними центру та ознайомились із правопросвітницьким проектом Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». 

romy 1

    Цього ж дня начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Мукачівського місцевого центру з надання БВПД Мирослава Пилипчинець спільно з представниками Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» «Neeka» Альбертом Пірчак, начальником відділу РАЦС у Мукачівському районі Світланою Пелюховською, провели виїзний прийом громадян ув с. Жнятино Мукачівського району по вулиці Ромській.

Фахівці поінформували громадян про доступ до безоплатної правової допомоги та інші важливі питання, які виникають в їх житті. Однією з найважливіших проблем для ромів є відсутність документів, що засвідчують особу (свідоцтво про народження, паспорт), що призводить до порушення їхнього базового права бути визнаними перед законом. Процедура оформлення ідентифікуючих документів є надзвичайно складною через прогалини та суперечності в нормативно-правових актах. Фахівці переконані, що об’єднавши спільні зусилля БПД, громадської організації та юстиції проблему документування ромів вирішувати буде набагато легше.

romy 4

    У рамках виїзду фахівці БПД проконсультували 16 осіб, з яких у 2 осіб відсутні документи, у базі сільської ради вони значаться тільки за прізвищем. Чотирьом особам без документів фахівці у співпраці з партнерами допомагатимуть у виготовленні ідентифікуючих документів.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області

 

20 квітня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*