Закон діє у найвищих інтересах юних закарпатців-"безбатченків"

Закон діє у найвищих інтересах юних закарпатців-"безбатченків"
Компетентний орган не приймає рішення про усиновлення, якщо не є переконаним, що усиновлення відповідатиме найвищим інтересам дитини.

 

Законом України від 15 лютого 2011 року № 3017-VІ, Україною було ратифіковано Європейську конвенцію про усиновлення дітей (переглянуту), вчинену 27 листопада 2008 року у м. Страсбурзі. Дана Конвенція застосовується до усиновлення дитини, яка на момент звернення усиновлювача про її усиновлення ще не досягла 18 років, не перебуває й не перебувала в шлюбі.

Відповідно до Конвенції, усиновлення є дійсним лише за умови, що його здійснено рішенням суду або адміністративного органу (далі - компетентний орган).

Компетентний орган не приймає рішення про усиновлення, якщо не є переконаним, що усиновлення відповідатиме найвищим інтересам дитини.

Дитина може бути усиновлена лише, якщо усиновлювач досягнув установленого законом із цією метою мінімального віку; такий мінімальний вік не може бути меншим за 18 років і більшим за 30 років. Між усиновлювачем і дитиною повинна бути відповідна різниця у віці, ураховуючи найвищі інтереси дитини, бажано, щоб різниця становила принаймні 16 років.

Однак у найвищих інтересах дитини закон може дозволити відступ від вимоги стосовно мінімального віку або різниці у віці: коли усиновлювач є другим з подружжя батька чи матері дитини або у силу виняткових обставин.

Компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише після належного попереднього встановлення обставин стосовно усиновлювача, дитини та її сім'ї.

Установлення обставин в належному обсязі в кожній справі стосується настільки, наскільки це є можливим, та зокрема, з таких питань:

1) особистості, стану здоров'я та соціального середовища усиновлювача, подробиць про його домівку та умови проживання, його здатності виховувати дитину;

2) причин, з яких усиновлювач бажає усиновити дитину;

3) причини, через які інший з подружжя не приєднується до заяви, коли лише один з подружжя звертається із заявою про усиновлення;

4) взаємної сумісності дитини й усиновлювача, а також тривалості часу, протягом якого дитина перебувала під його опікою;

5) особистості, стану здоров'я й соціального середовища дитини, а також з урахуванням встановлених законом обмежень її сімейного походження та її цивільного стану;

6) етнічного, релігійного та культурного походження усиновлювача й дитини.

Джерело: Прес-служба Головного теруправління юстиції у Закарпатській області

Сьогодні на Закарпатті мешкають 576 усиновлених дітей

 

08 травня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*