Ужнівці стартують у проекті, що спрямований на врегулювання мовної ситуації в Закарпатті

Ужнівці стартують у проекті, що спрямований на врегулювання мовної ситуації в Закарпатті
Викладачі Ужгородського університету розпочали співпрацю з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейською правдою» за сприяння ЄС у межах програми «Просування реформ в регіони».

 

Викладачі УжНУ розпочали роботу над проектом Інституту економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою» в рамках проекту «Просування реформ в регіони», що фінансується Європейським Союзом у межах програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження».

Наразі підписано ґрантову угоду між ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» і ГО «Національно-культурний простір «Джерела»» (керівник – доцент УжНУ Оксана Тиховська) про реалізацію проекту «Через діалог із нацменшинами – до врегулювання мовної ситуації в Закарпатті». Керівником проекту є декан філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька.

Його спрямування – на аналіз та оптимізацію мовної ситуації в Закарпатті (зокрема, ситуації з викладанням програмних дисциплін державною мовою та мовами національних меншин у школах, де навчаються представники національних спільнот), комунікацію з представниками нацменшин, громадські обговорення із зацікавленими сторонами і пошук взаємоприйнятних рішень при впровадженні ст. 7 Закону України «Про освіту» (з урахуванням зауважень Венеційської комісії).

Проект передбачає організацію діалогу з представниками органів місцевої влади та самоврядування, керівництвом шкіл та інших закладів освіти, учителями, батьками учнів, представниками громадських організацій, місцевих політичних партій, роботодавців тощо.

Його виконавці мають на меті провести низку глибинних та формалізованих інтерв’ю у місцях компактного проживання представників національних спільнот на Закарпатті за спеціальною методикою ІЕД, а також влаштувати на базі Ужгородського національного університету круглі столи для обговорення специфіки вивчення предметів державною мовою й мовами національних меншин у школах із мовами навчання національних меншин.

Партнерами проекту стали ГО «Суспільний інститут медіа» (керівник – доцент УжНУ Леся Поліха) та Медіацентр УжНУ (головний редактор – Василь Путрашик).

Наслідком реалізації ґрантового проекту має стати вироблення оптимальних рекомендацій для поліпшення мовної ситуації на Закарпатті з метою уникнення міжнаціональних непорозумінь в освітньому процесі зокрема.

Джерело: mediacenter.uzhnu

 

13 травня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*