Мотокоса електрична чи тример бензиновий – що краще

Мотокоса електрична чи тример бензиновий – що краще
Спекотна весна – це вже майже літо. Дачний сезон у розпалі. Трава росте неабияк швидко, і її необхідно косити. А от чим – це питання, яке вже дає простір для вибору.

 

Для газону найкраще підійде газонокосарка, але і на дачній ділянці, і біля приватного будинку, і в саду, і в полі є місця, де від газонокосарки користі – нуль. Потрібна хороша коса, обладнана моторчиком. Тобто, ви маєте можливість вибрати електричну мотокосу або бензиновий тример.

Який з цих агрегатів надійніший, економніший і функціональніший? Саме це питання турбує багатьох власників земельних ділянок. Адже пристрій для скошування трави повинен бути не лише придатним для виконання певного спектру робіт, але і відповідати основним вимогам – економна витрата палива, практичність, якість і акуратність покосу, масштаб робіт і, звісно ж, доступність ціни. Саме тому кожен вибирає ту модель, яка максимально задовільняла б його особисті вимоги.

Що краще вибрати для повсякденного і регулярного користування – електрику чи бензин? Це доволі проблемне питання, яке кожен має вирішити самостійно в залежності від:

 • масштабу і розташування ділянки;
 • типу запланованих робіт;
 • кошторисних можливостей.

В чому різниця і що надійніше

Електрична коса

Цей пристрій запускається при підключенні до стандартної побутової мережі з напругою 220 В. Тобто, для її роботи необхідна розетка десь неподалік, що часом призводить до виникнення проблем. Адже мережевий кабель суттєво обмежує радіус дії. Зрозуміло, що косити далеко в полі такий апарат не здатний.

Якщо сад чи галявина великі – більше 3-4 сотих, то у віддалений куточок ви також не зможете дібратись, оскільки прив’язані до розетки. Трохи збільшити межі косіння допоможе подовжувач, його слід обирати ретельно. Як стверджують фахівці з продажу електрокс https://storgom.ua/trimmery.html - дріт має бути мідний , відповідний до потужності мотора переріз, груба ізоляція і т.д Інакше подовжувальний кабель перегріється і може навіть спровокувати перегрів двигуна.

Ще обов’язково слід перевірити свою електромережу. Якщо вона слабка (не видає потрібних 220 Вольт), або напруга постійно скаче в межах більше 10%, то не варто ризикувати з підключенням електричного інструменту.

Бензиновий тример

Агрегат має мотор, котрий працює на основі бензинового палива. Тобто прив’язки, як такої, не існує. Косіть собі далеко в полі, лісі, городі, саду – де вам завгодно. Великі і віддалені від будинку ділянки – не проблема для бензиновго інструменту. Він якраз і створений для них. Є автономним і дуже мобільним, тому часто використовується і на дачі, і для косіння газонів, і для скошування трави на сіно.

Цей агрегат доволі популярний і серед комунальних служб, які прагнуть надати охайного вигляду паркам, і серед дорожних організацій – для обкошування узбіччя автомобільних доріг.

По надійності бензиновий двигун дає фору електричному. Він, як правило, виготовлений з міцних і якісних матеріалів, має складну конструкцію, надійні елементи, ефективну систему охолодження. Тому і моторесурс його – в кілька разів більший. І навантаження він здатний витримувати більші, і працювати може без перерви набагато довше.

Фахівці магазину наголошують, багато що залежить від виробника. Якщо ви купите бензинову косу від лівої фірми «під Китай», спокусившись дешевою ціною, то такий мотор пропрацює набагато менше, ніж якісний електричний від відомих європейских брендів.

Отож, вибираючи, що надійніше, потрібно уважно вивчити каталог мотокіc, прочитати відгуки експертів і вже тоді приймати остаточне рішення.

Функціональні можливості: що будемо косити

На відміну від свого електричного конкурента, бензиновий тример має більші виробничі потужності. Як правило, такий мотор – двотактний. Тобто, працює завдяки спалюванню бензино-мастильної суміші. Іноді трапляюється і чотиритактні двигуни від найбільш популярних виробників. Такі коси коштують дорожче, але вони економніші, не видають сильного смороду і ревіння.

Незалежно від того, на скільки тактів двигун внутрішнього згорання, він завжди витримує набагато більші навантаження, ніж електричний. Вал таких агрегатів, зазвичай, кований і цілісний. А це означає, що ріжучу гарнітуру можна змінювати. Шпульку із волосінню при необхідності замінюють на ніж. Лопатевий ніж дозволяє косити бур’яни і пагони дерев.

Часто в комплектації бензинових апратів є зубчатий диск. Він обертаєтся з щаленою швидкістю і спилює навіть нетовсті стовбури молодих дерев.

А от в електричній косі основою ріжучого механізму виступає волосінь. З ножем такий пристрій може працювати може лише в рідкісних випадках – хіба що при дуже потужному моторі. Тоді виробник додає в комплект ніж і вказує, що можна його встановлювати. Якщо цього немає – не варто самому чіпляти ніж або диск, особливо, якщо передаточний вал у вигляді тросика – він трісне моментально.

Тобто, вибирайте бензинову косу, якщо:

 • Маєте ділянку із різноманітними насадженнями (трава, порослі кущів, жорсткий бур’ян);
 • Для заготовки сіна (ножем краще косити, тому що трава не так дрібно січеться).

Електричну варто обрати для:

 • Косіння прибудинкового газону с соковитою травою;
 • Обкошування в саду між деревами (волосінь не пошкоджує стовбури);
 • Виконання скошувальних робіт на подвір’ї (доріжки, клумби).

Крім того, вона працює тихо, тому ваші домашні і сусіди не будуть обрюватись через шум і дим.

Що вигідніше під час експлуатації: заправка паливом чи електроенергія

Грошові витрати – це один з основних аспектів, на які варто звертати увагу при виборі агрегату. Зрозуміло, що бензиновий пристрій коштує дорожче, ніж електричний. Хоча, іноді, потужна і якісна електрокоса може бути вища по ціні, ніж малопотужна бензинова.

Але справа не в ціні при покупці, а в тому, що дешевше обійдеться в користуванні. Відповідь однозначна – електроенергія. Оскільки останнім часом ціни на нафтопродукти регулярно піднімаються, то для дому і дачі все частіше беруть електричні мотокоси. Якщо ділянка невелика, і є постійна наявність виходу до електричної мережі, то це дозволить реально зекономити кошти.

Грошові витрати на технічне обслуговування електричної мотокоси і бензиновго тримера теж докорінно відрізняються, адже одна працює на основі електричної енергії, а інший приводиться в роботу згорянням бензинового палива.

Електричний:

Під час екплуатації «не тягне» грошей з кишені. Хороші сучасні електродвигуни мають мідну обмотку ротора і статора, захист від перепаду напруги (в межах 190-250 Вольт) і повітряне охолодження.

Бензиновий:

Паливо дорожче. Механізм потребує регулярного техогляду, заміни фільтрів, масла і т.д. Заправка, техогляд і ремонт – великі витрати грошей. Проте, існують дачники, які розбирають і налаштовують бензодвигун самостійно, тоді кошти витрачаються лише на запчастини.

Висновок: електрика – це менша ціна при покупці і однозначно дешевше використання.

Простота і комфорт при користуванні

Варто пам’ятати, що при покупці мотокоси чи тримера, ви обираєте не лише механізм для трави. Від вашого вибору залежить також і комфорт подальшого виконання робіт. Що комфортніше? Безперечно, електрокоса. Вона:

 • Легка. Електродвигун набагато легший, ніж бензиновий. Та й паливного бака немає;
 • Проста у ввімкненні і користуванні - підключаємо до розетки і натискаємо кнопку старту. Що може бути простіше? З таким завданням справляється і жінка, і пенсіонер, і, навіть, старшокласник;
 • Неголосна. Електричні агрегати працюють практично безшумно. Не потрібно навіть навушники вдягати;
 • Чиста екологічно. На ділянці не буде жодних слідів газів і диму;
 • Придатна для використання в закритих приміщеннях без вентиляції – оранжереях, теплицях. Оскільки ніякого згоряння палива не відбувається, то й вуглекислого газу і інших токсинів немає.

Тобто, з електричною моделлю працювати легше і безпечніше. Проте, слід знати, що електричні тримери поділяються на моделі з верхнім і з нижнім розташуванням мотору. Нижнє розташування дозволило досягти кращої збалансованості, а тому такі пристрої мають кращі експлуатаційні характеристики. Проте занурити електромотор в мокру траву – вірний ризик викликати його коротке замикання. Тому після дощу можна працювати лише з електричною мотокосою, в якої двигун розташований зверху. Та й це – небажано, адже дріт знаходиться у траві. Ну і звичайно, електричні моделі працюють виключно від мережі і радіус їх роботи залежить від довжини кабеля. А це таки трохи знижує комфорт їх використання.

Бензинові агрегати в силу своєї складніщої конструкції мають властивості, які роблять їх доволі незручними у використанні: Серед них:

 • Більша вага, що варто враховувати тим операторам, котрі збираються працювати на великих ділянках. Тому особливу увагу приділіть системі підвішування. Наприклад, ранцевий ремінь (на дві лямки на плечах) – це безпечніше і комфортніше, ніж одноплечовий;
 • Високий рівень шуму. Двигун працює досить гучно, що може стати проблемою для сусідів і самого оператора;
 • Досить велика вага. Бензиновий мотор за своїми розмірами більший і важчий за свого електричного колегу;
 • Наявність викиду шкідливих речовин в навколишнє середовище.

При тривалому косінні, ви, звичайно, трохи втомитесь і надихаєтесь смороду. Зате ріжучий механізм бензинового тримера здатен справитись навіть з мокрою травою, в той час як використання електричної моделі і подовжувачів небезпечно на вологому газоні.

Крім того, бензотримери – більш універсальні інструменти. Для них існує безліч ножових і дискових насадок, які легко знімаються і кріпляться до ріжучого механізму. З їх допомогою можна надати газону ідеального вигляду.

Обслуговування і ремонт коси

З боку технічного обслуговування електричні мотокоси мають незаперечну перевагу над бензиновими тримерами.

Електрокоса:

Техобслуговування, як такого, не потребує. Якщо двигун синхронний (щітковий), то потрібно регулярно міняти вугільні щітки і слідкувати, щоб він не перегрівся. Тоді мотор буде служити довгі роки. Якщо асинхронний – то старайтесь не піддавати його скачкам напруги і також зможете відчути надійність і стабільність роботи.

Факторами, які можуть спричинити поломку електричної мотокоси є:

 • Залежність від джерела живлення. Постійні перепади напруги в електричній мережі можуть стати причиною швидкого зношення або й згорання двигуна;
 • Потреба у подовжувачах. Неякісний тонкий кабель – теж один із ризиків поломки;
 • Залежність від погодних умов – їх не можна використовувати при підвищеній вологості, особливо ті, що з нижнім двигуном.

В загальному – нічого складного: слідкувати за напругою в мережі, купити підходящий подовжувач і не пхати в мокру траву. Тоді і потреби в ремонті не буде.

Бензинові:

З цим механізмом потрібно «побавитись». Його експлуатація – досить клопітка справа. Серед недоліків бензотримерів в плані обслуговування і ремонту можна назвати:

 • Постійна дозаправка масла і бензинового палива. Слід вміти вибрати саме те паливо, яке підійде до вашого двигуна якнайкраще;
 • Заміна зношених і забитих фільтрів, свічок запалювання – якщо не вмієте це робити, потрібно звертатись в сервіс;
 • Ремонт двигуна внутрішнього згорання складний. Коштує дорого.

Тобто, бензинові агрегати потребують конкретних і професійних знань і в області ремонту моторів, і у сфері використання мастил і нафтопродуктів.

Підводимо підсумки

Вибираючи модель, яка краще буде підходити до ваших потреб, варто спочатку проаналізувати масштаб майбутніх робіт і визначитися з тим, як часто ви збираєтесь користуватися такою технікою. Саме тоді можна бути обирати модель, яка максимально задовільнятиме ваші бажання. Не стане зайвою і порада консультанта, в якого ви купуватимете техніку.

 • Для того, щоб підтримувати охайність невеликого газону і порядок в саду, прополювати квітники чи грядки (особливо, у закритих оранжереях, теплиці, зимовому саду) вибирайте елекричну косу. Це дешево, легко і просто.
 • Для заготовки сіна на лугах, косіння великих територій, міських парків і скверів потрібен зручний і потужний бензиновий тример. З ним можна працювати де завгодно.
 • Якщо є передумови для використання електричної мотокоси (газон чи сад біля будинку), то можна придбати або її або недорогий малопотужний бензиновий тример. По ціні вони приблизно однакові. В даному випадку вибір залежить від того, чи вмієте ви самостійно оглянути бензиновий двигун, чи готові заправляти його постійно, витрачаючи гроші і на паливо, і на обслуговування.

Тому вибирайте такий інструмент, з яким ви зможете легко і з комфортом виконувати поставлені завдання, а потім з радістю спостерігати за результатом своєї роботи.

 

17 травня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

 1. Коловрат 2018-05-22 / 12:15:44

  Дід 40 років косив ручною косою, на день народження подарував йому мотокосу, спочатку не хотів їй косити, але потім втягнувся і йому сподобалося.

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*