ДФС Закарпаття: «Єдине вікно» та зміни до Податкового кодексу

ДФС Закарпаття: «Єдине вікно» та зміни до Податкового кодексу
Це теми, які обговорювались 7 червня під час розширеного засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області та президії Громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.

 

У роботі розширеного засідання також взяли участь Микола Ясевич – в.о. заступника начальника Закарпатської митниці ДФС,  Зиґмунд Гадар – начальник управління організації митного контролю Закарпатської митниці ДФС.

Володимир Суліма заступник голови Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області, відкриваючи засідання, зазначив, що члени Громадської ради вже неодноразово збирались і обговорювали питання «єдиного вікна», а сьогодні цікаво отримати відповіді від працівників митниці на такі питання: як діє «єдине вікно», чи є від нього ефект і яка потрібна допомога з боку громадськості, аби цей сервіс працював ефективніше.

За словами Зиґмунда Гадара протягом лютого-травня 2018 року посадовими особами Закарпатської митниці ДФС оформлено 56 080  митних декларацій, з них у митному режимі «експорт» – 21 195, у митному режимі «імпорт» – 24 291 та 10 594 у митному режимі «транзит». При цьому, загальна кількість оформлених за звітний період митних декларацій, де у графі 44 митної декларації наявні відмітки про позитивні результати контролю контролюючими органами складає 46 738 митних декларацій, з них 31 662 оформлено з використання інформаційної системи  за принципом «єдиного вікна», що становить 67,7%.

– Спостерігається збільшення кількості завершених видів контролю контролюючими органами із застосуванням «єдиного вікна». Так, у лютому ця цифра сягала 8 057 випадків, а в травні поточного року вже 10 631. Протягом лютого-травня цей показник досяг цифри 36 165, – підкреслив начальник управління організації митного контролю Закарпатської митниці ДФС та додав, що наразі все більше підприємців використовують цей порядок контролю за переміщенням товарів через митний кордон України, оскільки це сприяє безперешкодному здійсненню зовнішньоекономічної діяльності суб`єктами господарювання, передусім у плані спрощення процедури митних оформлень і зменшення корупційних ризиків.

Важливо зазначити, що за період з 1 лютого не зареєстровано жодної скарги від суб’єктів ЗЕД на роботу «єдиного вікна» в Закарпатській митниці ДФС.

– Принцип роботи «єдиного вікна», який запроваджувався в лютому, викликав занепокоєння у багатьох, оскільки передбачав обов’язкове застосування для майже всіх суб’єктів ЗЕД. Ці занепокоєння мали під собою підґрунтя тільки протягом перших двох-трьох днів, але протягом короткого часу все виправилося і «єдине вікно» ефективно запрацювало. Сподіваємось, і вбачаємо позитивну тенденцію, що з часом, під час електронного декларування у 100% буде застосовуватись для оформлення «єдине вікно», – підкреслив Микола Ясевич.

Марта Волощук – член Громадської ради, голова Територіального відділення «Асоціації платників податків України» у Закарпатській області під час обговорення змін до Податкового кодексу України запропонувала включити до переліку осіб, які мають право на податкову соціальну пільгу учасників бойових дій з АТО та ООС і направити відповідне звернення до податкового та митного комітету ВРУ. Цю пропозицію члени Громадської ради підтримали одноголосно.

Підтримали члени Громадської ради  при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області й направлення до податкового та митного комітету пропозицію щодо унормування питання ввезення фізичними особами на митну територію України товарів у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі (крім підакцизних товарів та особистих речей). Зокрема, пропонується змінити, норму про те, що не оподатковуються податком на додану вартість операції з ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин. 

– 24 години у нашому регіоні незручні лиш тим, що на вихідні дуже багато закарпатців і не тільки виїжджають відпочити, через що відбувається нагромадження транспортних засобів на митних пунктах пропуску. Однак норма регулює поняття «чорних піджаків». Ці 24 годин можна відмінити, але потрібно напрацювати інші норму, яка унеможливлювала подрібнення партій. Наприклад, ти можеш перевозити не більш 5 аналогічних  найменувань товарів, – запропонував таким чином вирішити це питання Микола Ясевич та пропонувати такий варіант змін до законодавства.

Після одностайного голосування за цю пропозицію учасники розширеного засідання перейшли до питання, яке стосувалося штрафних санкцій за несвоєчасно зареєстровані податкові накладні або коригування до них, і можливості реєструвати податкові накладні цілодобово.

ДФС у Закарпатській області

 

08 червня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*