Закарпаття і судова реформа. Як іде цей процес?

Закарпаття і судова реформа. Як іде цей процес?
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Комітету виборців України, присвячена інформаційній кампанії інформування громадян щодо основних нововведень судової реформи.

 

Захід проводиться у рамках проекту «Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях», що виконує ВГО «Комітет виборців України», в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Як розповів Дмитро Тужанський, керівник Закарпатського обласного відділення ВГО КВУ, організація займається і моніторингом, і висвітленням ходу судової реформи в Україні. Вже відбулися ряд зустрічей, в яких брали участь також місцеві судді. «Основна ідея проекту -- донести до журналістів, а відтак і до громадськості зміст реформи, її суть, у чому її переваги, відмінність від попередніх спроб реформування системи. Судова реформа, яку починали 7 разів, стартувала два роки тому у червні 2016 р. На жаль, рівень обізнаності громадськості незначний, -- каже Дмитро Тужанський. – КВУ у рамках проекту підготував інформаційні матеріли, які будемо поширювати також і в суди, де судді якраз проходять перекваліфікацію».

Реформою передбачено збільшення посадового окладу суддів, у разі проходженням суддями кваліфікаційного оцінювання, щоб менше думали про підробітки і спокуса взяти хабар була зведена до мінімуму, розповів Дмитро Тужанський. Для тих, хто пройшли перекваліфікацію, з 1 січня 2018 року посадовий оклад працівника місцевого суду складає понад  35 тис. грн, судді місцевого суду  понад 50 тис. грн, судді апеляційного та вищого спеціалізованих судів близько 88 тис. грн., судді Верховного суду близько 130 тис.грн.,  «За минулий рік з кількох тисяч українських суддів тільки 263 особи пройшли перекваліфікацію», - каже Дмитро Тужанський.

Друга важлива складова реформи – це прозорість відкритість судів, яку має забезпечити  електронний суд. «Ця система вже працює в Україні. Але поки поєднується з паперовим документообігом. Мова насамперед йде про те, щоб будь-хто з учасників процесу мав можливість отримувати рішення та інформацію про судові засідання он-лайн тощо», - зауважив експерт.

Ще одна складова реформи – це професійний і громадський контроль за діяльністю судів. За словами Дмитра Тужанського, на Закарпатті не так багато уваги звертається на роботу суддів, більше цікавить спосіб життя суддів. «Є певні активісти, які цим займаються. Дуже часто контроль за суддями пов’язаний з певними конкретними інтересами певних осіб, і це трохи інше, ніж громадський контроль, який передбачає системний неупереджений моніторинг і контроль», - додав Дмитро Тужанський. Він також зауважив, що закарпатські судді не готові спілкуватися із мас-медіа, хоча більш-менш йдуть на контакт. 

Джерело: Ужгородський прес-клуб

 

13 червня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*