Екологічна бомба на Хустщині чекає вивезення

Екологічна бомба на Хустщині чекає вивезення
Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області 17.07.2018 року проведено обстеження території колишнього ВАТ “Агрокомплекс” в с. Рокосово Хустського району, де в чотирьох металевих цистернах тимчасово зберігається ґрунт, забруднений непридатними до використання засобами захисту рослин. 

 

Перевірка була проведена з метою здійснення контролю за місцем зберігання небезпечних речовин. В рамках здійснення кризового моніторингу  відібрано проби ґрунтів та буде забезпечено вимірювання вмісту забруднюючих речовин у відібраних пробах.

Питання “Про стан зберігання небезпечних відходів на території с. Рокосово Хустського району” було розглянуто 9 липня 2018 року на засіданні  регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації. Комісія прийняла відповідні рішення про проведення превентивних заходів щодо недопущення потрапляння в навколишнє природне середовище небезпечних речовин, забезпечення надійної охорони місць зберігання небезпечних відходів до їх вивезення за межі області для знешкодження, опрацювання питання щодо фінансування заходів із утилізації забрудненого пестицидами ґрунту за рахунок коштів державних профільних програм, тощо.

Державна екологічній інспекції у Закарпатській області здійснює  постійний контроль за станом  зберігання небезпечних відходів і тари від них на території області.

Довідково: За даними Хустської райдержадміністрації на території ВАТ „Агрокомплекс” с. Рокосово, Хустського району ще зберігається 225 тонн забруднених непридатними до використання отрутохімікатами ґрунтів. Українським науково-дослідним інститутом екологічних проблем м. Харків проведено  роботу та складено Звіт про  "Проведення аналізу забрудненого (токсичного) ґрунту, розробка рекомендацій щодо подальшого використання".Згідно рекомендацій даного Звіту, досліджені відходи, а саме забруднений ґрунт, є токсичними відходами та відносяться до І, ІІ класів небезпеки для здоров’я населення. Відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.7.029-99 “Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення” такі відходи підлягають вивезенню та знешкодженню на спеціальних інженерних спорудах, а саме полігонах захоронення токсичних промислових відходів чи спалюванню у спеціальних печах при температурі 1000 -1200 о С (вміст органічної речовини у відходах до ~ 35 %).Всього за період 2007-2012 роки за кошти Державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища із території Закарпатської області вивезено за межі України для знищення 589,998 тонн непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів (ХЗЗР). 

За матеріалами Державної екологічної інспекції у Закарпатській області

 

21 липня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*