Ужгород наблизився до здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді”

Ужгород наблизився до здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді”
У вівторок, 23 жовтня, Ужгородська міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді».

 

Участь у підписанні взяли: зі сторони Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні – керівник соціальних програм ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов та міський голова Богдан Андріїв – зі сторони Ужгородської міської ради.

Про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 160 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Ужгород увійшов до першої когорти муніципалітетів, які є лідерами у впровадженні ініціативи та отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ.

Артур Айвазов, керівник соціальних програм ЮНІСЕФ в Україні зазначив:

“Програма ЮНІСЕФ “Громада, дружня до дітей та молоді” покликана об’єднувати зусилля усіх зацікавлених сторін для створення комфортних умов проживання і самореалізації дітей та молоді. А підписання меморандуму є важливим та відповідальним кроком, який засвідчує готовність міста до багаторічної роботи для повноцінної реалізації прав дітей та молоді. Далі на ужгородців чекає формування та затвердження плану дій реалізації Ініціативи та безпосередня робота над його втіленням. ЮНІСЕФ, у свою чергу, готовий надати усю необхідну організаційну та методологічну допомогу владі та молоді міста”.

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв: "Сьогодні Ужгородська міська влада робить усе можливе для того, щоб створювати гідні умови для всебічного розвитку, охорони здоров’я, занять спортом, відпочинку та інших сфер життєдіяльності дітей та молоді. Робота над втіленням ініціативи уже дала змогу подивитися на процеси, що відбуваються у нашому місті, очима дітей та молоді, тому міські програми на 2019 рік плануємо вже із відповідними коригуваннями. Упевнений, що приєднання до ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді" відкриє нові можливості перед юними ужгородцями та дозволить реалізувати ще більше масштабних соціальних проектів в обласному центрі Закарпаття "

Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком до отримання офіційного статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”. Меморандум, зокрема, підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.

Процес здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Далі міська влада зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також повинен забезпечити ресурси для виконання прийнятого плану.

Після впровадження плану дій громада пройде через процес незалежної оцінки, та в разі успішного виконання цього плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.

Про ініціативу

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. На сьогодні ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.

29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.

Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Про ЮНІСЕФ: У всій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.   Більше інформації про ЮНІСЕФ та роботу фонду з дітьми в Україні: www.unicef.org.ua. Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

Контакти для преси: Ніна Сорокопуд, ЮНІСЕФ, +38 050 388 29 51, email: [email protected]

Джерело: Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

 

 

23 жовтня 2018р.
Çàãðóçêà...

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*