Філфак УжНУ уклав "Декларацію намірів" з україністами Ніредьгазького університету Угорщини

Філфак УжНУ уклав "Декларацію намірів" з україністами Ніредьгазького університету Угорщини
Ідеться передусім про академічні обміни поміж двома вишами.

 

Днями філологічний факультет відвідали студенти та викладачі новоствореної кафедри української мови та культури Ніредьгазького університету. Ініціатива знайомства належить завідувачці кафедри української літератури професору Валентині Барчан та доценту Евеліні Баллі, які нещодавно разом з іншими лінгвістами та літературознавцями УжНУ взяли участь у міжнародному науковому форумі «Україністика в Угорщині та поза її межами».

Деканеса Галина Шумицька радо зустріла іноземних гостей, познайомилася з колегами-україністами. Відтак до всіх присутніх звернулася з пропозицією про включене навчання Валентина Барчан: «Варто було б подумати про академічні обміни між нашими вишами. Так з’явиться можливість спілкуватися у вашій площині, а потім у нашій. Навчальні програми вдасться підкорегувати так, щоб не виникло проблем при складанні іспитів вже у рідному виші. Головна мета – мовна практика».

Галина Шумицька дарує “Екзиль”

Далі обговорювали моменти майбутньої співпраці, розглядали різні варіанти розвитку подій та шляхи впровадження включеного навчання. «У нас чимало різноманітних студентських подій. Як на мене, то проведення вже цього року якогось спільного заходу стало б добрим початком для реалізації задуманого. Навесні будемо проводити конференцію, на яку ви цього року могли б приїхати як вільні слухачі, а вже з часом долучатися як учасники», – резюмувала очільниця філфаку.

Аби підтвердити «Декларацію намірів» (як, власне, жартівливо назвали зустріч учасники обговорення) Галина Василівна вручила художньо-мистецький часопис «Екзиль» завідувачці кафедри української мови та культури Ніредьгазького університету Вікторії Штефуці.

Спілкування на кафедрі української літератури

Відтак Валентина Барчан запросила гостей відвідати кафедру української літератури. Саме тут іноземні колеги мали змогу дізнатися більше безпосередньо про навчальний процес.

Для поліпшення навичок спілкування та, хоч і нетривалого, проте корисного обміну інформацією про навчання, четвертокурсники-україністи поспілкувалися зі своїми колегами із закордонного вишу. Розмови зацікавили студентів, і вже через кілька хвилин усі дружно робили фото.

Сподіваємося, що обговорені ідеї з часом вдасться втілити в життя.

Вікторія Кенідра

 

24 жовтня 2018р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів