Книгу репортажів «Наші Інші. Історії українського різноманіття» Олесі Яремчук презентують в Ужгороді

Книгу репортажів «Наші Інші. Історії українського різноманіття» Олесі Яремчук презентують в Ужгороді
Видавництво «Човен» таЗакарпатська Обласна Наукова бібліотека запрошують на презентацію книжки «Наші Інші. Історії українського різноманіття», яка відбудеться 4 грудня о 18.00. Це збірка репортажів про національні меншини і реалії життя етнічних спільнот в Україні. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

 

Вірмени, німці, турки-месхетинці, євреї, румуни, шведи — Україна є домом для десятків різних народів, і кожен додає їй барв і повноти. Репортерка Олеся Яремчук об’їздила багато поселень, від гамірних міст на Донбасі й Буковині до тихих сіл Бессарабії та Закарпаття, щоб задокументувати, як наші національні меншини живуть нині та яку пам’ять бережуть про своє минуле. У книжці «Наші Інші. Історії українського різноманіття» зібрано чотирнадцять щемких і пізнавальних історій, історій людей і народів, які творять українську спільноту.

«Такою є наша Україна, ця «серединна земля», де століттями прокочувалися хвилі добровільних або вимушених міграцій, залишаючи по собі острівці різних культурних спільнот, а згодом, уже в ХХ столітті, прокотилося дещо інше — коток планової мовної, культурної, релігійної (а радше антирелігійної), побутової, світоглядної — якої ще? — уніфікації.— Пише у передмові до книжки поет і літературознавець Остап Сливинський.  —Саме так ця наша Україна зараз виглядає, така її модель: сіре громаддя типової радянської забудови, серед якої тільки найпильніше око помітить щось інше, що вціліло в новому, «впорядкованому» краєвиді завдяки чи то чийомусь недогляду, чи то чиїйсь затятій упертості.»

Книжка «Наші Інші» — це спроба розповісти українському читацтву про спільноти, які перебувають на межі різних ідентичностей, мов і культур.Ідея проекту про національні меншини виникла наприкінці 2015 року, а перші тексти — у вересні 2016-го. Упродовж трьох років в онлайн-часописі «TheUkrainians» було опубліковано дев’ять матеріалів циклу, які доступні на сайті в мультимедійному форматі.

П’ять нових ексклюзивних матеріалів для книжки «Наші Інші» було написано 2018 року завдяки підтримці Українського культурного фонду. В останніх репортерських виїздах брав участь відеограф Сергій Полежака, співзасновник компанії «NewCaveMedia», який створив короткі  відеоісторії до книжки, які незабаром можна буде переглянути у вільному доступі в інтернеті. У 2018 році медіапроект «Наші Інші» номіновано на ADAMI MediaPrize, нагороду для журналістів і журналісток із країн Східного партнерства ЄС.

З нагоди виходу книжки презентації відбудуться у п’яти містах. В Ужгороді зустріч модеруватиме поет та письменник Андрій Любка. Запрошуємо!

4 грудня, 18.00. Ужгород,Закарпатська Обласна Наукова бібліотека, пр. Свободи, 16.

 

29 листопада 2018р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів