Супрун в Ужгороді розповіла про програму «Безкоштовна діагностика» і де ці послуги можна буде отримати

Супрун в Ужгороді розповіла про програму «Безкоштовна діагностика» і де ці послуги можна буде отримати
Про програму «Безкоштовна діагностика», яка має почати працювати з липня цього року, розповіла в Ужгороді виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 

Отже, зі слів У. Супрун, передбачається, що з липня 2019 року Національна служба здоров’я оплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.

Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату та плівку для рентгена — НСЗУ покриє вартість послуг у програмі. 

«Безкоштовну діагностику» зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з Національною службою здоров’я. Пацієнт сам обере, у який медзаклад звертатися. На програму у Держбюджеті-2019 закладено 2 млрд грн.

ЯКІ ОБСТЕЖЕННЯ МОЖНА БУДЕ ЗРОБИТИ?

Планується, що в програму «Безкоштовна діагностика» увійдуть:

12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба сімейному лікарю.

Мамографія і 5 видів рентгену: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи.

Ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи.

6 видів УЗД: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози.

4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз.

Видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.

Також «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження і операції одного дня:   

·             стравоходу;

·             шлунку;

·             дванадцятипалої і товстої кишки;

·             сечового міхура;

·             трахеї і бронхів.

З детальним переліком медичних послуг у програмі «Безкоштовна діагностика» можна ознайомитися у проекті Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання проведення пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для амбулаторно-поліклінічної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги».

ЯК ПОТРАПИТИ НА БЕЗКОШТОВНУ ДІАГНОСТИКУ?

Направлення на «Безкоштовну діагностику» — електронне, лікар зможе його оформити тільки через електронну систему охорони здоров’я.

З липня 2019 для того, щоб отримати електронне направлення на «Безкоштовну діагностику», пацієнту буде необхідно обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію, якщо це не було зроблено раніше.

Також закарпатські журналісти сьогодні питали в Супрун про особливості безкоштовної діагностики. «Ідея чудова, але чи готові медичні заклади надавати ці послуги, особливо враховуючи той факт, що за роки незалежності України хронічно бракує коштів на оновлення медичного діагностичного обладнання. Чи маєте ви інформацію в якому стані обладнання, наскільки потребує оновлення і звідки на це кошти?» - спитали медійники.

Як розповіла Супрун, за зверненням пацієнта призначатиме необхідні обстеження лікар первинної ланки, з яким укладений договір. Саме цей лікар і оформить електронне направлення до діагностичного центру на проведення необхідних аналізів, тестів тощо. Уже сам пацієнт обере, в який заклад йому звернутися і в якому місті. Проте пройти обстеження можна буде тільки в тих медичних діагностичних закладах, які будуть ліцензовані, і які підписали відповідну угоду з Національною службою здоров’я України, бо лише так за пацієнта всі ці обстеження оплатять.

«Пацієнти  самі зможуть обирати заклад, де будуть отримувати послуги, самі будуть їхати з району в Ужгород, щоб тут отримувати послуги, якщо тут вони будуть кращі, - прокоментувала Супрун. - Ті заклади, які не зможуть дотримуватися ліцензованих умов, не будуть отримувати кошти від національної служби». До речі, це можуть бути і приватні медичні заклади, але, певна річ, ліцензовані. Супрун висловила також сподівання, що місцеві органи влади зроблять усе, щоб обладнання було оновлене і в комунальних закладах, щоб і вони могли проводити відповідні обстеження.

 ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ПОСЛУГИ «БЕЗКОШТОВНОЇ ДІАГНОСТИКИ»

Як зазначено на сайті МОЗ України, до програми «Безкоштовна діагностика» зможуть приєднатися комунальні поліклініки, лікарні, приватні діагностичні центри, які уклали договір з Національною службою здоров’я.

З липня 2019 шукайте наліпки «Безкоштовної діагностики» на дверях вашої поліклініки. Нагадаємо, свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 23 мільйонів українців — більш ніж кожний другий.

Ваш лікар не лише встановлює діагноз і лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, а й консультує вас з будь-яких питань, пов’язаних зі здоров’ям, а також щодо здорового способу життя, дає направлення на аналізи, до вузькопрофільні спеціалістів, видає довідки.

Усі послуги у вашого сімейного лікаря, терапевта і педіатра оплачує Національна служба здоров’я.

У матеріалі використано інформацію з офіційного сайту МОЗ України.

uzhgorod.net.ua

 

04 січня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*