Тарас Компаніченко та «Хорея козацька» привезуть до Ужгорода «Пісні Української революції»

Тарас Компаніченко та «Хорея козацька» привезуть до Ужгорода «Пісні Української революції»
23 березня в приміщенні Ужгородського музичного коледжу ім. Дезидерія Задора відбудеться зустріч із Тарасом Компаніченком та гуртом «Хорея козацька» та презентація альбому «Пісні Української революції». Вхід вільний для всіх шанувальників справдешньої лицарської музики.

 

Ім’я Тараса Компаніченка в мистецьких колах не потребує особливої презентації. Кобзар, музикознавець, глибокий знавець старовини, він більше тридцяти років у архівах та бібліотеках, в музичних збірках різних років, починаючи від доби Козацького бароко, вишукує і повертає до життя українські лицарські пісні, звичаї, культуру. Разом з гуртом «Хорея козацька» він виконує пісні на слова Григорія Грабянки, Дмитра Туптала, Григорія Сковороди, Спиридона Черкасенка, Олександра Олеся та інших визначних поетів своєї доби, пропонуючи слухачам своєрідну мандрівку часом.

До Ужгорода Тарас Компаніченко та «Хорея козацька» привезуть новий подвійний аудіо-альбом «Пісні Української революції», випущений до 100-річчя проголошення Акта Злуки. До альбому увійшли пісні, написані в добу 1917-1921 років, зокрема, і варіант гімну «Ще не вмерла Україна» на народну мелодію, який співався на Лівобережжі аж до Кубані. Автори більшості цих пісень – це класики української літератури, такі як Грицько Чупринка, Микола Вороний, Христя Алчевська та ін. Композитори – Кирило Стеценко, Микола Леонтович, Олександр Кошиць, Яків Степовий, Павло Синиця, Костянтин Богуславський, Левко Ревуцький.

За словами Тараса Компаніченка, усі ці твори були активно співані на великих і малих сценах України в часі 1917-21 років на урочистих подіях, військових мітингах, при відновленні «Просвіт», відкритті гімназій та університетів. Багато з них були забуті і не звучали в Україні майже століття. “Це частка моєї тридцятилітньої праці пошуку правдивих музичних пам’яток про ту, унікальну своїм національним пробудженням, епоху. Їх співали на воєнних позиціях, на шикуванні військ; вони співались кобзарями, артистами-бандуристами, оперними співаками, просвітянськими, військовими, міськими, студентськими хорами, Українською республіканською капелою та Українським національним хором”, – зазначає Тарас Компаніченко.

Виконання пісень Тарас Компаніченко супроводжує цікавими лекціями про історію того чи іншого твору, про історичний контекст тієї доби. Спеціально для фестивалю «Історія:UA» Тарас підготував розповіді про деякі віднайдені ним пісні Карпатської України. До речі, захищати свободу тоді кинулися не лише закарпатці чи галичани – єдиний син учасника Визвольних Змагань, поета Спиридона Черкасенка, загинув, боронячи Карпатську Україну.

Варто додати, що цього року з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки Тарас Компаніченко отримав почесне звання народного артиста України. Під час Революції Гідності співак дав десятки концертів на Майдані, виконував пісні військового циклу. Від початку російсько-української війни він – частий гість на передовій, де виступає перед воїнами української армії та добровольцями. Він же брав участь у записі Нового Гімну Збройних Сил України – «Зродились ми великої години».

Цього року Український інститут національної пам’яті готує ще кілька презентацій альбому «Пісні Української революції» за участю Тараса Компаніченка та гурту «Хорея козацька» в різних містах України. Самі пісні альбому можна почути у вільному доступі на сторінці Інституту* чи в мережі Youtube**.

*http://www.uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/instytut-vyklav-u-vilnyy-dostup-pisni-ukrayinskoyi-revolyuciyi

**https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=OShhIWalnkQ

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

03 березня 2019р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів