Виконком Ужгородської міськради: створено Програму для збереження пам’яток культурної спадщини міста

Виконком Ужгородської міськради: створено Програму для збереження пам’яток культурної спадщини міста
Програму інвентаризації та паспортизації об’єктів культурної спадщини Ужгорода на 2019-2021 роки підтримали члени виконкому на сьогоднішньому засіданні. У подальшому її мають внести на розгляд сесії міської ради.

 

Програма створена для збереження пам’яток культурної спадщини, визначення найбільш цінних для подальшого залучення їх до національних та міжнародних туристичних маршрутів, а також забезпечення уніфікованого електронного обліку всіх наявних об’єктів культурної спадщини на території міста. 

Метою Програми є приведення пам’яткоохоронної справи в Ужгороді у відповідність до чинного законодавства, виготовлення облікової документації та створення електронної бази даних пам’яток і об’єктів культурної спадщини міста, складання паспортів, виявлення нових об’єктів культурної спадщини з подальшим занесенням до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Як ідеться у документі, в обласному центрі Закарпаття налічується 449 об’єктів культурної спадщини, з них 148 пам’яток, а саме: 11 пам’яток монументального мистецтва, з них 2 національного значення, 9 – місцевого; 7 археологічних пам’яток, 13 пам’яток садово-паркового мистецтва; 4 пам’ятки природи; 23 пам’ятки архітектури, з них 8 національного значення, 15 – місцевого; 90 історичних пам’яток, з них 46 споруд, 42 могили та 2 монументальні споруди; також 128 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини (наказ управління культури ЗОДА № 01-05/106 від 18.07.2011 «Про взяття під охорону держави пам’яток культурної спадщини в Закарпатській області» та 173 об’єкти пропоновані для внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (відповідно до історико-архітектурного опорного плану Ужгорода з визначенням зон охорони пам’яток та історичних ареалів, розробленого науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень, затвердженого наказом Міністерства культури України 06.01.2016 № 3).

Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

24 квітня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*