На початок 2019 року в Закарпатті зареєстровано 39 710 хворих на цукровий діабет

На початок 2019 року в Закарпатті зареєстровано 39 710 хворих на цукровий діабет
У ході підготовки до пленарного засідання 15 сесії облради, профільна депутатська комісія розгляне проект рішення «Про хід виконання обласної Програми «Цукровий та нецукровий діабет на 2016-2020 роки».

 

У звітному документі йдеться про найважливіші завдання, виконані у звітному періоді, а це раннє виявлення хворих на цукровий діабет; надання кваліфікованої медичної допомоги хворим на первинному, вторинному та третинних рівнях; профілактика та своєчасне виявлення ускладнень цукрового діабету; збереження працездатності і збільшення тривалості та якості життя; забезпечення хворих інсуліном та високоефективними пероральними цукрознижуючими препаратами; забезпечення діагностичними засобами та засобами самоконтролю для діагностики та лікування хворих з цукровим діабетом; забезпечити заклади охорони здоров’я необхідним обладнанням для діагностики та лікування хворих на цукровий діабет;  здійснювати заходи адаптації у суспільство хворих на цукровий і нецукровий діабет.

Медики зазначають, що на початок 2019 року в області зареєстровано  39710 хворих на цукровий діабет, дітей із таким діагнозом торік  зареєстровано 315, що на 9  хворих більше, ніж було зареєстровано  за 2017 рік. А в групі ризику з цієї недуги станом на 1 січня 2019 року налічувалось  38853 жителів краю.  Для раннього виявлення цукрового діабету на первинній і вторинній ланці з них було обстежено  36992, що становить 95,2%.

Також наголошується, що такі високі показники свідчать про активну роботу ендокринологів та сімейних лікарів із виявлення цукрового діабету. Середня забезпеченість цукрознижуючими препаратами по області становить 60%. Торік на «Д» обліку в області перебувало 84  хворих з нецукровим діабетом, які забезпечуються медпрепаратами у відповідності до потреби  на 100%  за рахунок коштів, виділених на реалізацію Програми.

Завдяки роботі «Єдиного електронного реєстру інсулінозалежних хворих на цукровий діабет» є можливість постійного моніторингу кількості інсулінозалежних пацієнтів у районах і в цілому по області, а звідси - допомагати людям.

Загалом по області за 2018 рік відмічається стабілізація показників смертності  та інвалідності від цукрового діабету серед дорослого населення.

Вказуються заплановані обсяги та джерела фінансування Програми на 2018 рік - 29419,0 тис грн. Та наголошується, що обсяг фінансування цієї Програми з державного, обласного та місцевих бюджетів визначається щороку, виходячи з конкретних завдань і наявних коштів із урахуванням можливих доходів таких бюджетів.

Прес-служба облради Закарпаття

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

10 травня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*