Декани факультетів УжНУ розповіли про успіхи вступної кампанії-2019

Декани факультетів УжНУ розповіли про успіхи вступної кампанії-2019
Вступна кампанія-2019 розгортається активно й динамічно. Щодня кількість заяв від абітурієнтів зростає. На кожному факультеті є свої спеціальності-фаворити, які щороку завойовують більшу популярність у вступників. Деякі факультети вже на другому тижні вступної кампанії б’ють минулорічні рекорди за кількістю заяв. А детальніше про успіхи своїх факультетів розповіли їхні декани.

 

Директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту Отто Шпеник: «Можна констатувати, що вступна кампанія-2019 вже є успішнішою за минулорічну. Адже станом на сьогодні ми отримали 107 заяв від абітурієнтів, а це загальна кількість заяв вступної кампанії-2018. До проблемних моментів можна віднести те, що меншою популярністю користуються природничі науки. Зокрема: фізика, математика. Проте зменшення зацікавленості в цих дисциплінах є поширеною тенденцію нині в багатьох вишах та факультетах».

Декан факультету суспільних наук Юрій Остапець: «Цьогорічна вступна кампанія відрізняється динамічністю, в першу чергу за кількістю заяв від вступників, загальна кількість котрих на сьогодні складає 570 заяв. Користуються популярністю і небюджетні пропозиції. Ці пропозиції стосуються абітурієнтів, які не мають сертифікату ЗНО з дисципліни, рекомендованої МОН на обрану ними спеціальність, проте вони можуть замінити її іншою запропонованою. Поки що важко прогнозувати, якою видасться ця вступна кампанія. Але вже можу сказати, що групи спеціальностей «Психологія», «Початкова освіта» будуть добре укомплектованими, адже саме на ці спеціальності подано найбільшу кількість заяв,  і чимало з них з прерогативою «1».

Декан факультету іноземної філології Михайло Рошко: «Найпопулярнішою дисципліною у нас стабільно стає англійська мова та література. На спеціальність «Англійська мова та література. Переклад» подано вже 220 заяв, а на «Середня освіта. Мова і література (Англійська)» – 86 заяв. І це тільки почався другий тиждень. Меншою популярністю користуються спеціальності, присвячені вивченню румунської і французької мов та літератур.  А в цілому на всі спеціальності подано близько 400 заяв, що є хорошим показником».

Декан економічного факультету Віталій Сержанов: «Цьогорічна кількість заяв є трохи більшою ніж в минулому році, що пов’язано, зокрема, з тим, що абітурієнти усвідомлюють, що саме економічний факультет – не тільки кращий в підготовці економістів в регіоні, але і єдиний підрозділ в УжНУ, яких фахово готує висококваліфікованих спеціалістів в різних сферах саме економічної діяльності. Станом на 17 липня на економічний факультет подано  300 заяв на здобуття ОС «бакалавр» Серед спеціальностей (яких на економічному факультеті 4, які, в свою чергу, поділяються на окремі спеціалізації) найбільшою популярністю користуються: «Фінанси, банківська справа і страхування», «Економіка» та «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність». На ОС Магістр – 205 заяв. Для вступу до магістратури заяви подаються за спеціалізаціями, яких у нас нараховується 8, і всі вони є популярними серед наших абітурієнтів. Найбільшу кількість заяв подано на спеціалізації: «облік, аудит і оподаткування», «митна справа і оціночна діяльність». Скорочений термін навчання (абітурієнти, які вступають до нас після коледжу, на основі диплома молодшого спеціаліста і навчаються в бакалавраті 2 роки) –  36 заяв».

Декан фізичного факультету Володимир Лазур: «Станом на 17 липня маємо більше 200 заяв на ОС «бакалавр» від абітурієнтів на 8 спеціальностей фізичного факультету. Сподіваємося, що кількість зростатиме. Це вже більше ніж у нас було минулого року. Що стосується спеціальностей з «1» пріоритетністю, то минулого року їх було 8, а цього року близько 30. Найпопулярнішою спеціальністю є «Біомедична інженерія», яку ми відкрили в минулому році. Вже маємо на цю спеціальність 60 заяв на 10 державних місць. Непогана ситуація також на спеціальності «Кібербезпека» – маємо 80 заяв, 12 із них з «1» пріоритетністю, а кількість державних місць – 12. Таким чином, заповненими є спеціальності «Телекомунікація», «Кібербезпека», «Біомедична інженерія». На інші спеціальності ще очікуємо вступників. У цілому, ситуація краща ніж в минулому році. Щодо магістратури, то засмучує те, що на спеціальність «Кібербезпека» нам надали тільки 9 державних місць, адже бажаючих значно більше».

Декан математичного факультету Михайло Повідайчик: «На сьогодні на спеціальності математичного факультету освітнього ступеня "бакалавр" надійшло трохи більше 100 заяв. Це дещо менше, ніж минулого року на такий час, але ми сподіваємося, що до нас абітурієнти йдуть цілеспрямовано, оскільки на факультеті можна отримати ґрунтовні знання та стати висококваліфікованим фахівцем. Найбільше заяв надійшло на комп'ютерно-орієнтовані спеціальності – "Прикладна математика" та "Системний аналіз", у трійці лідерів також педагогічна спеціальність "Середня освіта (Математика. Інформатика)". На спеціальності освітнього ступеня "магістр" теж надійшло близько 100 заяв, серед яких, крім наших  випускників бакалаврату, є багато вступників з інших спеціальностей, які йдуть до нас за так званим «перехресним вступом». Зазначу, що на спеціальності математичного факультету цього року ЄВІ з іноземної мови не вимагається. Тож, запрошуємо на навчання на математичний факультет!»

 Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

18 липня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*