Сьогодні, 24 липня 2008, четвер (00:45)
Uzhgorod.net.ua

Новини
ГОЛОВНА СТОРІНКА

ПОЛІТИКА
СОЦІУМ
ЕКОНОМІКА
КРИМІНАЛ
СПОРТ
КУЛЬТУРА
Н. СИТУАЦІЇ
LIFE
ТЕМИ ТИЖНЯ
УжНУ
Ужміськрада
Е.ОЦІНКА
КІА

ЗНАЙОМСТВА


Календар
Переглянути новини за

Липень 2008
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Червень 2008
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
рікмісяцьдень

Погода

Акаунт
Логін:   

Пароль:



Статистика

Партнери
каталог элитных рекламных площадок Украины Колиба - закарпатський портал для всіх ТК АЛЁНУШКА Рейтинг непрофесіоналів JeyNews.com.ua - джерело важливої інформації



Етно-велнес готель "УнгварЪскій"
НОВИНИ ukr.net
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

 
--> Теми тижня від 20.05.08 (15:18)

День музеїв в Ужгороді: свято вдалося і таких свят могло би бути більше

18 травня, у День музеїв, вхід у всі музеї світу вільний. Цим скористалися в неділю понад 20 тисяч ужгородців та гостей міста. Вони отримали прекрасну нагоду оглянути сам Ужгородський замок, постійно діючі експозицій і виставки, а також нові виставки, підготовані спеціально до професійного свята


Старовинні лицарі в шкіряних латах та металевих шоломах б’ються на мечах, висікаючи ними іскри… Поряд — тендітна фігурка дівчини, на якій від найменшого шелесту вітру розвівається ніжно-бірюзове плаття. Саме за честь цілувати їй руку і змагаються могутні воїни. Неподалік на красенях-конях навколо замку роз’їжджають граф Берчені та його красуня-дружина Крістіна Чакі в яскраво-червоному одязі, яке носили в середньовіччі. Неподалік, роздмухуючи вогонь, кують мечі, рала та інші цікаві речі ковалі… Уся ця картина неначе перенесла кожного, хто її споглядав, у старовинну епоху, коли саме так і жили. Здалося, немов на хвильку заглянув у сьогодення Ужгород з усім своїм середньовічним населенням — гордовитими дворянами, поважними ремісниками, звичайними людьми. Саме таким побачили відвідувачі в неділю, 18 травня, Закарпатський краєзнавчий музей „Ужгородський замок”. Бо саме так до цього свята підготувалися і так його представили керівництво музею, організатори та генеральний спонсор – регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців.

Тисячі ужгородців та гостей міста теплого весняного дня 18 травня навідалися до Ужгородського замку. У принципі, останнім часом в обласному центрі Закарпаття не так і бігато подій, під час яких можна просто поспілкуватися з друзями, приємно провести дозвілля й відпочити душею. Саме такої мети й намагалися досягнути організатори Дня музеїв в Ужгороді, і загалом свято, на думку переважної більшості відвідувачів, вдалося. Погода "не підвела", під теплим весняним сонцем приємно було оглядати старовинні вежі замку, спостерігати за відблисками сонця на шоломах рицарів, та й просто сидіти на лавицях у парковій зоні на території замку і ласувати безкоштовним морозивом, представленим одним із спонсорів свята — Львівським холодокомбінатом „Лімо”.

"З огляду на географічне розташування – центр Європи, чотири кордони з державами Євросоюзу, на кліматичні умови, на гори, чудову природу та відсутність промислових гігантів, Закарпатська область просто приречена стати основним туристичним центром України, — розповідає голова правління Закарпатського регіонального відділення
Українського союзу промисловців і підприємців Маргарита Мощак. — Відповідно, і ми, закарпатці, повинні докласти чимало зусиль для того, аби представити закарпатський туристичний продукт якнайвигідніше, послуги зробити якнайкомфортабельнішими. Чимале навантаження у всіх цих процесах несе на собі бізнес, і це зрозуміло. Саме підприємництво в наш час нелегкого становлення держави фактично відіграє роль локомотива, рушійної сили прогресу. Бізнес і в даному випадку, під час святкування Дня музеїв, сказав своє вагоме слово при підготовці свята в Ужгороді. І це вже свого роду традиція, бо генеральний спонсором програми, як і торік, стало наше Закарпатське регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців. З цього приводу я хотіла б сказати велике спасибі всім учасникам святкувань, тому що лише завдяки їхньому розумінню у нас залишилися кошти на облаштування клумб та обрізування дерев у замковому парку.

До речі, хотіла б подякувати ще й особисто заступнику начальника УМВС у Закарпатській області Василю Русину за бездоганну організацію роботи міліції та працівників ДАІ під час святкувань”.

18 травня, у День музеїв, вхід у всі музеї світу вільний. Цим скористалися в неділю понад 20 тисяч ужгородців та гостей міста. Вони отримали прекрасну нагоду оглянути сам Ужгородський замок, постійно діючі експозицій і виставки, а також нові виставки, підготовані спеціально до професійного свята: „Холодна і вогнепальна зброя ХУІ-ХХ ст.”, „Колодязь з бронзового віку”, „Природа Закарпаття у поштових листівках” та інші. І все це супроводжувалося грою духового оркестру Закарпатської обласної філармонії, виступами дитячого ансамблю старовинної музики з ПАДІЮНу, камерного хору „Кантус”, камерного оркестру студентів Ужгородського музичного училища ім. Задора, ансамблю старовинної музики сім’ї Доля. Танцювали для поціновувачів хореографічного мистецтва народний ансамбль танцю "Танцювальна корпорація друзів" та народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Ужгород". Завершилося свято запуском у небо тисячі гелієвих кульок. Наче різнокольорові квіти, піднялися вони і рознесли з собою сподівання, що свято не закінчується, що воно триватиме, повторюватиметься, знову й знову нестиме радість і відпочинок у серця ужгородців та гостей міста...





ОБГОВОРИТИ:  Коментарів 0, стор.

Загрузка...

marketgid

Пошук

 


Голосування
Закарпаття повинно бути:
Областю у складі України
Автономією у складі України
Незалежною державою
Увійти до складу Угорщини чи Словаччини
Як начальство скаже так і буде

РЕЗУЛЬТАТИ

Курс валют
finance.com.ua finance.com.ua

УНІАН
завантаження...

ВАКАНСІЇ
Загрузка...


Uzhgorod.net.ua
Використання матеріалів УЖГОРОД.net.ua дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на uzhgorod.net.ua. Передрук, копіювання чи відтворення інформації, що містить посилання на інші джерела в будь-якому вигляді заборонено.
 
Сайт є щоденною інтернет-газетою КАРПАТСЬКОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО АГЕНТСТВА (директор - канд.соціолог.наук Шандор Ф.Ф.). Зв’язок: редактор editor@uzhgorod.net.ua, реклама reklama@uzhgorod.net.ua, технічні питання root@uzhgorod.net.ua Запрошуємо авторів до співпраці, якщо у Вас є цікаві новини, то надсилайте їх за адресою editor@uzhgorod.net.ua, найкращі з них будуть винагороджені. Редакція не відповідає за зміст рекламних оголошень, може не поділяти точку зору автора, може відмовити автору публікації, якщо текст не відповідає політиці ресурсу без попереднього узгодження. Дизайн: YOUR.UZHGOROD.NAME. Розробка: ЗІС.
Теми тижня Life Надзвичайні ситуації Культура Спорт Кримінал Економіка Соціум Політика Головна